Samsun son dakika haberleri - 01 Aralık 2020, Salı

yabancı dizi izle

HACINABİSPOR’DAN 1930 BAFRASPOR’A BİRLEŞME ÖNERİSİ !

8 Temmuz 2020
9.035 kez okundu
HACINABİSPOR’DAN 1930 BAFRASPOR’A BİRLEŞME ÖNERİSİ ! için yorumlar kapalı

Samsun Süper Amatör futbol takımlarından; Bafra Hacınabispor Kulüp Başkanı İsa KÖPRÜ, 1930 Bafraspor Kulübü’ne birleşme önerisi ve isteğinde bulundu.

Bu birleşme isteği; bence de çok doğru bir karar. Zirâ; artık günümüzde, nice ünlü ve varlıklı takımların bile Süper Lig’ de ne kadar zorlandıklarına şahit oluyoruz.

Artık takımları; milyonluk bütçeler, borçlar, ekonomik çıkmazlar zorlar hâle geldi.  Artık;” vur patlasın, çal oynasın ” devri sona erdi. Şimdi takımlar adeta ayakta kalma, var olma mücadelesi veriyor !

Öyle şatafatlı, transfer yapmak için transfer yapma devri de kapanmak üzere, hatta kapandı. Ünlü takımlar, UEFA doğrultusunda, ekonomilerini, bütçelerini çok iyi ayarlamak zorunda yoksa her an cezaî yaptırımlarla başbaşa kalabilirler.

O nedenle; Bafra Hacınabispor Kulüp Başkanı İsa Köprü’nün, 1930 Bafraspor ile birleşme istek ve önerisini çok uygun buluyorum fakat 1930 Bafraspor’un, bu istek ve öneriye nasıl bir cevap vereceğini bilemem.

Transferlerin maddî boyutları, mâli bütçeleri, mevcut borçların ödenebilmesi gibi birçok sorun kapıda bekliyor. Eğer bu iki kulüp birleşmeye sıcak bakmazlarsa; yaşanılacak zorluklara da katlanmaktan başka çareleri kalmayabilir.

Yol haritası; bir an önce çizilip, gerekli hazırlık ve çalışmalara başlanılması gerekiyor. Ancak: Bafra Hacınabispor; bu birleşme olsa bile, takımın adının ne Hacınabi ne de 1930 Bafraspor olması yerine; yeni isminin BAFRA FUTBOL KULÜBÜ olmasını talep etmiş bulunuyor ki, bence bu isim de çok doğru ama son sözü yine her iki kulüp ve tafaftarlar belirleyecek gibi görünüyor.

Bu her iki takım da birleşirlerse; hedef de  şampiyon olup, 3. Lig’ e yükselebilmek olacaktır.

Her iki takıma da bu yolda başarılar diler, verilecek kararın olumlu ve Türk ve Samsun Futbolu için hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

Saygılarımla.

Oktay ZERRİN

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle