Samsun son dakika haberleri - 18 Nisan 2019, Perşembe

FOTO SAFARİ’DE FOTOĞRAF 1.Sİ KÜÇÜK’TEN AÇIKLAMA

16 Ağustos 2018
FOTO SAFARİ’DE FOTOĞRAF 1.Sİ KÜÇÜK’TEN AÇIKLAMA için yorumlar kapalı
FOTO SAFARİ’DE FOTOĞRAF 1.Sİ KÜÇÜK’TEN AÇIKLAMA

FOTO SAFARİ FOTOĞRAF 1. Sİ BAFRALI HAKİME KÜÇÜK’ TEN ÖDÜL ve SANAT AÇIKLAMASI

Bir süre önce, Kapıkayafest Foto Safari ( Foto Maraton ) Yarışması’nda, Bafra Öğretmenevi’nde Seçici Kurul ( Jüri ) tarafından tespit edilen fooğraf yarışmasında birinci olan Bafra Anadolu Lisesi Görsel Tasarım ve Resim Öğretmeni Hakime Küçük; hem ödülleri hemde fotoğraf sanatı hakkında açıklamalarda bulundu.

Hakime Küçük şunları söyledi:

” İçinde sanat olmayan her an benim için kayıptır. Samsun Bafra doğumluyum. Ondokuz Mayıs Üniversitesi ( OMÜ ) Eğitim Fakültesi Resim Bölümü mezunuyum.

Halen Bafra Anadolu Lisesi’nde, Görsel Sanatlar Öğretmeni olarak çalışıyorum.

Fotoğraf benim son yıllardaki tutkum ve ışığın izinde mutlu anlar yakalamayı seviyorum. BAFSAK (Bafra fotoğraf Sanatı Kulübü) kurucu üyelerindenim.

Fotoğraf adına aldığım çeşitli ödüller ve içinde bulunduğum 17 karma sergim ile 2 kişisel sergim var.

Kapıkayafest Doğa Sporları Festivali’ ne resim sanatı için ne yapabiliriz diye Yavuz Kaba ile düşündük ve doğa içinde Resim Sanatı Atölyesi yapmak için tatilime ara vererek geldim.

Geçen yıl katılamadığım Festival’e bu yıl katılma şansını yakaladığım için çok heyecanlandım. Festival’ in müthiş bir enerjisi vardı. Bu enerji ve heyecanla arkadaşlarım ile kampa katılıp. hem resim atölyesi hem fotoğraf çekimlerine başladım.

Son gün, tekrar Kapıkaya’ ya çıkıp arkadaşlarla festivalin keyfini çıkarıp fotoğraf çekiyorduk.. Farklı yerlere gidelim dedim ve seyir terasının alt kısmında Samsun’ dan izleyici olarak gelen ve dağ ve kamp hayatını seven insanların keyifli sohbetlerini gördüm.

Bu ânı fotoğraflamak benim için festivalin; insanları doğaya nasıl yakınlaştırdığını ve mutluluk verdiğini göstermek ve tabi ki festivalin ruhunu yansıtmak, aynı zamanda Kapıkaya peysajı ve derinliği hissettirmek açısından önemliydi.”

Fotoğraf Sanatçısı Hakime Küçük’ ün sergilenmeye değer bulunan ödüllü ve tüm diğer eserleri ile tarihleri ise şöyle:

1–SERGİLEME— SAMSUN 18-19 mayıs 2017 Samsun “Kurtuluş Yolu ve 19 Mayıs Etkinlikleri Foto Maratonu”

2– İKİNCİLİK — havza 20-21 mayıs 2017 “25 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Termal Turizm Festivali Foto Maratonu

3– SERGİLEME—ELBAK Makina, Mühendislik Limited Şirketi’nin 30.Yılı onuruna düzenlenen “Sürdürülebilir Dünya ve Endüstriyel Gelişim” Fotoğraf Yarışması’ nda

4–SERGİLEME—2018 Dört Mevsim Ordu 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması

5–SERGİLEME—2018 İZMİR GÖZTEPE ROTARY KULÜBÜ DERNEĞİ İFOD 4. ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI

6—SERGİLEME–18-22 mayıs 2018 Samsun 2. Kurtuluş Yolu Maratonu

7—BİRİNCİLİK–25-30 temmuz 2018 ikinci Kapıkayafest Uluslararası Doğa Sporları ve Kültür Festivali’nde yapılan Foto Maratonu

8—SERGİLEME –25-30 temmuz 2018 ikinci Kapıkayafest Uluslararası Doğa Sporları ve Kültür Festivali’n de yapılan Foto Maratonu

Oktay ZERRİN- Özel Haber- Bafra

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

FOTO SAFARİ’DE FOTOĞRAF 1.Sİ KÜÇÜK’TEN AÇIKLAMA Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.