Samsun son dakika haberleri - 19 Nisan 2019, Cuma

Falkon Fest, Samsunlular Oldu Pes!

5 Ağustos 2018
Falkon Fest, Samsunlular Oldu Pes! için yorumlar kapalı
Falkon Fest, Samsunlular Oldu Pes!

Samsun’da geçekleştirilen Falkonfest Festivali’nin ikinci günü Pazar gününe rastlaması nedeniyle şehirde trafik adeta arap saçına döndü. Falkon Fest Samsun trafiğini felç etti. Sürücüler aşırı sıcak nedeniyle kuyrukta beklerken perişan oldu.

Bisiklet yarışının yapılması nedeniyle Atatürk Bulvarı’nda trafik akışı tek şeritten verildi. Samsun’dan 19 Mayıs İlçesi’ne kadar uzanan Bisiklet yarışı nedeniyle trafikte araçlar uzun kuyruklar oluşturdu. Acil işi olanlar işine zamanında gidemedi. Aşırı sıcak nedeniyle yolun rahatlamasını bekleyenler araç içinde perişan oldu. Bir saatlik yolu vatandaşlar trafik sıkışıklığı nedeniyle 3 saatte alabildi.

Edinilen bilgiye göre Bisiklet Yarışı; Çobanlı İskelesinden başlayıp, Samsun Sinop Yolunu takiben 19 Mayıs İlçesi Aşık Kutlu Eğitim Merkezi (Ulu Camii) önüne intikal edileceği ve aynı güzergahtan geri dönülerek başlangıç noktası olan Çobanlı İskelesinde son bulacağı bildirildi.

Bisiklet yarışı 05.00 saatinde başlaması gerekirken, aynı zamanda OMÜ’de Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavı saat 10.00 da olduğundan, saat 10.00 da başlatıldı. Bu saatler aynı zamanda vatandaşın da yazlık bölgelerine, Atakent, Kurupelit, İncesu, Taflan sahiline doğru Batı tarafına gidenler büyük çile çektiler.

Doğu tarafına gidenlerde bu sıkışıklıktan nasibini Atakum çıkışına kadar yaşadılar. Bisiklet yarışını bilmeyen vatandaşlar bu trafik yoğunluğuna, kuyruk oluşumuna bir anlam veremediler.

İncesu tarafından Atakum’a doğru yol alan araç sahipleri menzillerine varabilmek için yolun tıkalı olması nedeniyle yan yolları, dağ ve orman yollarına saparak çıkış noktası aradılar.

Trafik çok düzenli tedbir almış olmasına rağmen, araçların fazlalığı nedeniyle trafik sıkışıklığı doğal olarak yaşandı ve Samsun tarihinde ilk defa bu şekilde yoğun bir trafik sıkışıklığına tanık oldu.

Mehmet Hazinedar-samsununhaberi

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.