Samsun son dakika haberleri - 21 Şubat 2019, Perşembe

Erdoğan Sevgisi Meydana Sığmadı

18 Haziran 2018
Erdoğan Sevgisi Meydana Sığmadı için yorumlar kapalı
Erdoğan Sevgisi Meydana Sığmadı

Samsunlular Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yağmurlu bir havaya rağmen Cumhuriyet Meydanı’nda saatlerce bekledi. Vatandaşın sevgisi sele dönüştü, meydana, caddelere, ara sokaklara sığmadı.

Samsun’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingine rekor katılım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Samsun’da düzenlediği mitinge rekor katılım gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran seçimleri öncesinde bugün Samsun’da miting düzenledi. Samsun’da gün boyunca etkili olan sağanak yağışa rağmen vatandaşlar Cumhuriyet Meydanı’na sığmadı ara sokakları da doldurdu.

150 BİN KİŞİ CUMHURİYET MEYDANI’NDA

Alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Samsun’da düzenlenen mitingine 150 bin kişi katıldı. Samsunlular Cumhuriyet Meydanı ile birlikte Kurtuluş Yolu’na kadar tüm alanları doldurarak Erdoğan’ı izledi.

 

8 MİLLETVEKİLİ BEKLENTİSİ

Samsun’da düzenlenen mitinge yoğun katılım gerçekleşmesi, AK Parti’nin Samsun’daki beklentisini de yükseltti. 24 Haziran seçimlerinde AK Parti Samsun’daki milletvekili beklentisini 8’e çıkarttı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Muhteşemsin Samsun”

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitinge yaklaşık 150 bin kişi katıldı.

Mitingin açılış konuşmasını AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Hakan Karaduman yaptı. Karaduman konuşmasında;

“Yeşilırmak’a Kızılırmak’a selam olsun. Akdağ’a Geyikkoşana selam olsun. Kunduz yaylasına saklı cennete selam olsun. Tüm İlçelerimize selam olsun. Vaktini Samsun’a, Vaktini Türkiye’ye ayarlayanlara selam olsun. Cumhuriyet Meydanını doldurup reisini yalnız bırakmadığını bir kez daha gösteren hemşehrilerimize selam olsun. Hoş geldin Samsun hoşnutluk getirdin. Sevgili kardeşlerim, hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz. Hepinizi SAMSUN teşkilatım adına sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Bir haftadan az bir süre kala mitingimizi gerçekleştiriyoruz . Bu muhteşem görüntünüzle, heyecanınızla, sevdanızla bir kez daha bize cesaret verdiniz, enerji verdiniz. Samsun, mücadelenin şehridir. Samsun, umudun şehridir. Samsun kurtuluş meşalesinin tutuşturulduğu şehirdir. Samsun, çiğnerim, çiğnenirim hakkı tutup kaldırırım diye tüm cihana gür bir sesle haykıran milletimizin azim ve kararlılığının kıyama kalktığı yerdir. Samsun’u Samsun yapan manayı diri tutan kardeşlerimi karşımda görüyor ve rabbime bir kez daha hamd ediyorum.

Geçen 16 yıl boyunca attığımız her adımda, aldığımız her kararda, sadece rabbimizin rızası ve milletin duasına talip olduk. Bu sebepledir ki, liderimizin gösterdiği istikamette, sarsılmaz çelik gibi irademizle bugün, geleceğe çok daha umutla bakıyoruz.

Bu vesile ile 24 haziran seçimlerinin şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini rabbimden niyaz ediyor tekrar hepinize hoş geldiniz sefalar getirdiniz diyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cumhuriyet Meydanı’nda coşkulu ve bir o kadar da heyecanlı, meydana sığmayan yan sokaklara, caddelere, parka doğru kayan muhteşem kalabalığa seslendi.

 

“Bugün kabına sığmıyor Samsun”

“Samsun bizim gözbebeğimiz, aşkımız, sevdamız”

“Muhteşemsin Samsun” diye sözlerine devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Havalimanından buraya gelene kadar yollar bir alemdi. Kavşaktan döndük bir başka idi. Bugün kabına sığmıyor Samsun. Sular durulur derler/Güzel sorulur derler/Yari gönlünde ara/Arayan bulur derler. Suların akışına/Ben yandım bakışına/Seni merhem dediler sinemin yarasına. Bize de yâri Samsun’da ara dediler. Sinemizin yarasına Samsun merhem dediler. Samsun bizim gözbebeğimiz. Aşkımız, sevdamız. Samsun bizim bu mücadelede büyük yoldaşımız. Biz birileri gibi Samsunu sadece seçim zamanlarında hatırlayanlardan değiliz. Son 4 yıl içerisinde 5 kez Samsun’a geldim. Sizlerle dertleşip hasbihal ettim. Samsunlu kardeşlerimizin heyecanına ortak olduk. En son 24 Mart’ta partimizin il kongresini gerçekleştirdik. O gün de yağmur vardı. O yağmura rağmen Samsunlu kardeşlerim çekinmediler, geldiler. Nasıl Samsun bizi seviyorsa, biz de Samsun’u öyle seviyoruz. Samsunlu kardeşlerimizi, ruhumuzla seviyoruz. Hamdolsun Samsun’da bugüne kadar bizi yarı yolda bırakmadı. Bizi sahipsiz, yalnız koymadı. Samsun AK Parti’nin en güçlü destekçilerinden biri oldu” dedi.

“Sandıkları patlatmaya hazır mıyız?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

“Önümüzde çok daha kritik bir seçim var. Biz Samsun’dan 1 asır önce olduğu gibi yeni Türkiye’nin kuruluşuna da öncülük yapmasını istiyoruz. Biz yine bu şehirden rekor bekliyoruz. 24 Haziran’da yeni Türkiye’nin kuruluşuna liderlik yapıyor muyuz Samsun? Güçlü hükümet için şahsımı, Mecliste AK Parti’yi destekliyor muyuz. Maşallah. Rabb’im bu sevdayı kem gözlerden korusun. Rabb’im muhabbetimizi daim eylesin. Dün İstanbul Yenikapı mitingimizde de bu sağanağa rağmen bize gönül veren kardeşlerimiz alanı doldurdu. Yenikapı mitinginde 1 milyon 300 bin kişi alanı doldurdu. İnşallah sandıkları patlatmaya hazır mıyız? Samsun’da kendi ölçeğine göre bugün bu meydanı doldurdu. Son 16 yılda Samsun bize sahip çıkmışsa, bizler de Samsun’un sevgisine layık olma gayreti verdik. Sahnede şov yapmanın değil, icraat yapmanın, hizmet üretmenin peşinde koştuk. Siyasetimize yalanı bulaştırmadık. 3-5 oy uğruna terör örgütünün siyasi uzantılarıyla arkadaşlık yapmadık”

“Senin ne işin var Edirne’de”

“Senin ne işin var Edirne’de. Kim bu adam? Bu adam 7 Haziran seçimlerinde dökülün sokağa diyerek benim Kürt kardeşlerimi sokağa dökerek orada 53 Kürt kardeşimin ölümüne neden olan kişi değil mi? 15 yaşında kurban eti dağıtan Yasin Börü’nün ölümüne yol açan kişi değil mi? Bu parti bu kişiden başka aday mı bulamadı. Senin genel başkanın neden aday olmadı.”

“Sağlık çalışanlarımıza ve hastalarımıza şiddet göstermelerine asla müsaade etmeyeceğiz”

“Bugüne kadar sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddet olaylarının üzerine kararlılıkla gittik” diyen Erdoğan, “Onların güvenliğini en üst seviyede tutmaya özen göstereceğiz. Sağlık çalışanlarımıza ve hastalarımıza şiddet göstermelerine asla müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“OHAL’i süre bittiğinde kaldıracağız”

Erdoğan şunları söyledi:

“Biz yaparız onlar konuşur. Muhalefet ne diyor benim için o diyor artık yorgundur. Bay Muharrem, ben antrenmanlıyım. Hayatımın 16 yılı futbolla geçti. 40 yıl siyasette tecrübem var. Biz bugüne kadar şu topluluğu gördüğümüz zaman aldığımız sinerji bizi yormaz. Sen daha başlamadan bittin. Senin yalandan başka sermayen yok ki. Ne dersen de, zaten bundan sonra pek de cevap vermeye değmezsin. Zira 5 gün kaldı. Benim milletim sizin defterinizi dürecek. Buraya geldi mi o? Diyor ki, ben diyor daha gelmeden yaptım. Sen ne yaptın. Neymiş olağan üstü hali 48 saat içerisinde kaldıracakmış. Ey gafil. Ben olanı konuşuyorum sen olmamışı konuşuyorsun. Şimdi ise yeni dönemde terörle mücadelenin gereği olarak olağan üstü hali süre bittiğinde kaldıracağız. Bu demek değildir ki OHAL geri gelmeyecek. Olası bir durumda tekrar geri gelecektir. Bunların derdi başka. Acaba buradan bir şey elde edebilir miyim diye düşünüyorlar. Eğer bugün Güneydoğu’ya huzur gelmişse, ülkemizde huzur var ise bu OHAL’in sayesindedir.”

“İş bilenin kılıç kuşananın”

Şuanda Kandil’e operasyonlar yaptıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İlk operasyonda 20 uçak kaldırdık. İkinci operasyonda ise teröristlerin lider kadrolarını vurduk. 24 Haziran sonrası Afrin’i geri almaktan bahseden alçaklara o günleri asla göstermeyeceğiz. Biz şu anda öyle bir mücadele veriyoruz ki. Ben CHP’li, HDP’li, SP’li kardeşlerime sesleniyorum. Biz şu anda milletimizin beka davasında bir mücadele sürdürüyoruz. Sizin liderlerinizin bu beka davasında işi yok. Er ya da geç bu mücadeleyi biz kazanacağız. Biz kimseden icazet alarak bu yolda yürümüyoruz. Şuanda Münbiç’te operasyonlar başladı. Şu anda devriye gezme olayı başladı. Niye? İş bilenin kılıç kuşananın” ifadesinde bulundu.

“Samsunlular meydana sığmadı”

AK Parti Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun Cumhuriyet Meydanını dolduran yaklaşık 150 bin kişiye hitap etti. Yağmura rağmen mitinge yoğun ilgi gösteren Samsunlular meydana sığmadı.

“Oylama yaptırdı”

Samsunlu çiftçilere toplamda 2 katrilyon tutarında tarımsal destek verdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bafra, Çarşamba ve Vezirköprü Ovalarını SİT alanı olarak koruma altına aldıklarını kaydederek, “Bu ovalarda çivi bile çakılmayacak. Sadece tarımsal üretim yapılacak. Tamam mı? Oylarınıza sunuyorum. Kabul edenler? Etmeyenler. Oy birliğiyle kabul edilmiştir. Demokrasi bu” diye konuştu.

“Kale içeriden fethedilir”

Konuşmasında kadınlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Size güveniyorum. Kale içerden fethedilir unutmayın. 24 Haziran’a kadar gece-gündüz çalışıyor muyuz? Gençler, tüm gençlerimize AK Parti’yi anlatıyor muyuz? Meclis seçimler için tatile girmeden önce pek çok kritik düzenlemeyi hayata geçirdik. Emeklilerimize çifte bayram yaşatmak için her iki bayram verilmek üzere 1000 liralık ikramiye getirdik. Söz verdiğimiz gibi de emeklilerimize hemen bayram öncesi ödedik. Bunun yanında polislerimizin, öğretmenlerimizin, hemşire ve din görevlilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkardık. Böylece ikramiye ve maaşlarında yüzde 22’lik net bir iyileşme sağladık. Taşeron sorununu çözdük mü? İstismar araçlarını ortadan kaldırdık mı? İmar ve iskan sorununu, imar barışıyla çözdük mü? Şu anda imar barışında aman ha durmayın, müracaatlarınızı lütfen yapın. Ve sıkıntıları ortadan kaldıralım. Resmi tatile rağmen yarım milyona yakın başvuru yapıldı. Beklentimiz 14 milyon. Yapmayanlar süratle yapsın” şeklinde konuştu.

“Bir de şiir, bunun şairlik yönü de varmış”

“Seçim meydanlarında başörtüsü deyip, Meclis’teki görev süresi boyunca nasıl imam hatip ve başörtüsü düşmanlığı yaptığını biz biliriz” diyen Erdoğan şunları söyledi:

“MHP ile birlikte çıkardığımız o 211 sayı vardı ya. ‘Kaosa kalktı’ diye bazı gazeteler başlık atmıştı ya. İkisi o 411’e karşı Anayasa Mahkemesine (AYM ) gittiler. Orada Kılıçdaroğlu’nun da Bay Muharrem’in de imzası var. O zamanın AYM’si bu düzenlemeyi iptal etti. Bay muharrem, bay kemal size bu vebal yeter ya. Televizyon ekranlarında yalan söyleyebiliyorsunuz. Sahibi olduğu dershanede yanında çalışanların haklarını nasıl gasp ettiğini de tespit ettik. Bay Muharrem, sahne şovlarıyla kirli yasakçı geçmişini kapatabileceğini düşünüyor. Bay Muharrem’in yalanlarını ifşa etmeye eski kirli defterlerini açmaya devam edeceğiz. Seçim döneminde taktığı maskenin arkasındaki çirkinlikleri milletimize göstermeye devam edeceğiz. Bir de şiir, bunun şairlik yönü de varmış. Ben bunu o şiir kitabından bazı yerleri okumayacağım. Ama gençler o şiir kitabında ne olduğunu görecekler. Bunun da ne denli istikamet üzere olduğunu görecekler.”

“Çarşamba, Perşembe iki önemli programım var televizyonda”

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti;

“Bizi terör örgütleri üzerinden hizaya sokmaya çalışanlara cevabımızı sandıkta vereceğiz. Bizi döviz kuru ve kredi notu üzerinden terbiye etmeye heveslenenlere de Osmanlı tokadını sandıkta vuracağız.

İnşallah yastık altında doları olanlar, eurosu olanlar varsa bunları bozdurun. Hemen bunları TL’ye çevirin. Bunlara burada da bir dersini verin. Buradan Ordu’ya gidiyorum, akşam ilginç bir çekim yapacağım. İnşallah Çarşamba, Perşembe iki önemli programım var televizyonda. Savunma sanayi bu akşam. Ama dediğim gibi Çarşamba, Perşembe bu çekimler de anonsunu yapacağız. Buralarda yeni yönetim sistemini açıklayacağım.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasının ardından Ordu’ya hareket etti.

 

 

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.