Samsun son dakika haberleri - 22 Temmuz 2019, Pazartesi

Edis’den Miraç Kandili Mesajı

1 Nisan 2019
Edis’den Miraç Kandili Mesajı için yorumlar kapalı
Edis’den Miraç Kandili Mesajı

BAŞKAN EDİS: ‘RABBİME DUA VE NİYAZ EDİYORUM’

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis Miraç Kandilini kutlayarak, Miraç Kandilinin ülkeye, millete, İslam Alemine ve tüm insanlığa barış, kardeşlik, birlik ve beraberlik getirmesi temennisinde bulundu. Başkan  Edis, “İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın barış, huzur ve mutluluğuna vesile olmasını diler,tüm hemşehrilerimizin ve Müslümanların Miraç kandilini kutlarım” dedi

Miraç’ın olağanüstü bir buluşma olduğunu ifade eden Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, “Mescid-i Haram’dan başlanarak, Mescid-i Aksa’ya ve oradan da yüce Allah’a yapılan yolculuk olan Miraç, bir arınma gecesidir. İbadetle geçirilmesi gereken bu mübarek gece, dargınlıkların da giderilmesine vesile olmasını niyaz ediyorum. Bu kadim gecenin müjdelerine nail, sırlarına tanık, dualarına ortak olmanızı diliyorum. Kutlu bir yolculuk olan Miraç Kandili’nin tüm İslam Alemi’ne hayırlar, İslam Coğrafyası’na barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum” dedi.
PEŞİNE DÜŞMEK YAPMAMIZ GEREKEN VAZİFELERDİR
Kardeşliğe ihtiyaç olan günlerde kandillerin daha da önem kazandığını vurgulayan Başkan Edis”Mirac-ı Nebi’ye hürmeten kırılan kalpleri onarmak, yıkılan köprüleri yeniden kurmak, unuttuklarımızı bir daha hatırlamak, kaybettiklerimizin peşine düşmek yapmamız gereken vazifelerdir. Bu mübarek gece vesilesiyle ülke olarak son günlerde yaşadığımız olumsuzlukların yerini sağduyu ve sükunetin, barış ve huzurun almasını, ayrıca yakın coğrafyamızda zulüm, haksızlık, şiddet ve terör saldırılarıları altında olan İslam beldelerinin tekrar barış yurduna dönüşmesi için Rabbime dua ve niyaz ediyorum. Bu kutlu gün vesilesiyle ülkemizde ve dünyada yaşanan üzücü olayların, acı ve gözyaşının yerini barış ve huzurun almasını temenni ederim. Sağlık, barış ve huzur dilekleriyle halkımızın ve tüm İslam aleminin Miraç Kandili’ni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.
ÖNEMLİ SORUMLULUKLARIMIZ BULUNMAKTADIR
Miraç Kandilinin kutsal bir gün olduğunu kaydeden Başkan Edis “Müminler için büyük önem arz eden Miraç Gecesini idrak etmenin manevi mutluluğunu yaşıyoruz. Miraç Gecesi, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in önce Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da Yüce Allah’ın huzuruna yaptığı mucizevi bir yolculuk, kutlu bir gecedir. Miraç, her şeyden önce Allah ile buluşma, her mümin için manevi bir terfinin yanında insani sorumluluk üstlenmesidir. Bu geceyi fırsat bilip, insani ve vicdani sorumluluklarımızı yeniden gözden geçirerek, Miraçla bütünleşen tüm değerlerin, tüm insanlığı dalga dalga kuşatmasının temelini yeniden tesis etmeliyiz. Huzur ortamını tehdit eden başta terör olmak üzere, savaş, şiddet, kan ve gözyaşının yerini, barışın, kardeşliğin ve huzurun alması için birey olarak önemli sorumluluklarımız bulunmaktadır. Güven toplumunu oluşturmak için bu sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getirmeliyiz. Bu vesileyle milletimizin ve İslam Aleminin mübarek Miraç Kandilini tebrik ediyor, bu gecenin ülkemize, milletimize, İslam Alemine ve tüm insanlığa barış, huzur ve kardeşlik getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” diye konuştu.

Köksal ÖNER

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Edis’den Miraç Kandili Mesajı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.