Samsun son dakika haberleri - 03 Haziran 2020, Çarşamba

yabancı dizi izle

Eczacılık Fakültesi Samsun’a Hayırlı Olsun

26 Haziran 2019
Eczacılık Fakültesi Samsun’a Hayırlı Olsun için yorumlar kapalı
Eczacılık Fakültesi Samsun’a Hayırlı Olsun

Samsun Eczacı Odası Başkanı Onur Ferhat Karacan, OMÜ’ye Eczacılık Fakültesi Kurulması kararıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Karacan şöyle dedi; “Karadeniz Bölgesi’nin en büyük bilim, sağlık ve eğitim yuvası OMÜ,ye Eczacılık Fakültesi kurulması kararının, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla Resmi Gazete’de yayımlanıp yürürlüğe girdiğini öğrenmiş bulunmaktayız.

Öncelikle vatanımıza, milletimize ve Samsun’umuza hayırlı olmasını dileriz.

Türk Eczacıları Birliği ve Samsun Eczacı Odası olarak daha önce yaptığı basın açıklamasında plansız açılan fakültelerin mesleği tehdit ettiğini ifade ederek Ondokuz Mayıs Üniversitesi bünyesinde açılacak olan Eczacılık Fakültesi’nin yanlış olduğunu düşündüğümüzü belirtmiş, yapılan açıklamada Bafra İşletme Fakültesinin kamu kaynaklarının daha etkili ve verimli kullanılması amacıyla kapatılıp yerine Eczacılık Fakültesi kurulması kararını mantığa aykırı olarak nitelendirmiştik.

Mevzu yalnızca bir mesleğin geleceği olmadığını, yapılan yanlışlara devam edildiği sürece ülkenin teminatı olan gençlerimizin geleceği tehlikeye gireceğini, halk sağlığı da olumsuz etkileneceğini bir kez daha dile getiriyoruz.

Daha önce konu ile ilgili Yüksek Öğrenim Kurumu’na da bildirmiş olduğumuz yazımı siz değerli basın mensuplarının bilgisine sunarız.

Saygılarımızla. Ecz. Onur Ferhat KARACAN Samsun Eczacı Odası Yönetim Kurulu Adına Başkan”

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Eczacılık Fakültesi Samsun’a Hayırlı Olsun Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle