Samsun son dakika haberleri - 22 Nisan 2019, Pazartesi

DÜNYAYI DOLAŞAN AŞCI ATASEVEN BAFRA’ DA

4 Ağustos 2018
DÜNYAYI DOLAŞAN AŞCI ATASEVEN BAFRA’ DA için yorumlar kapalı
DÜNYAYI DOLAŞAN AŞCI ATASEVEN BAFRA’ DA

Bafralı eczacı Ünal Ataseven`in amcaoğlu, aslen Bafra`nın Gazibeyli (köy) Mahallesi`nden, Ümran Ataseven ile evli olan Selçuk Ataseven, yaşadığı İstanbul`dan Bafra`ya hem Kurban Bayramı hem de yaz tatili için geldi.

Selçuk Ataseven Bafralı şair arkadaşı Oktay Zerrin ve Samsun Ondokuz Mayıs ilçe şairi Alaeddin Dursun ile de bir araya gelip özlem giderdiler. Ataseven, Bafra tatilinin Eylül ayına kadar süreceğini belirtti.

İstanbul ve memleketi Bafra’ da çok sayıda Bafra konulu şiirler de yazan Selçuk Ataseven tam bir Bafra sevdalısı. Selçuk Ataseven 30 yıllık aşçı olduğunu belirtip şunları söyledi:

“17-11-1959 Bafra doğumluyum. Annem ve babam vefat ettiler. Askerlik çağına kadar Bafra`da yaşadım. Bafra`yı karış karış, sokak sokak bilirim. 2 çocuğumuz var.

Kızım Nursena Ataseven 04.06. 1998 İstanbul doğumlu olup özel MEF Üniversitesi’ nin 5 yıllık bursunu kazandı 3. Sınıfa geçti. Devletin yurt dışı bursunu kazandı. Kışın Çek Cumhuriyeti’ ne gidecek. Psikoloji okuyor, İngilizce biliyor ve Almanca da öğreniyor

Oğlum Yavuz Kürşad Ataseven ise 26.08.1993 İstanbul doğumlu. Konya Selçuk Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü son sınıfta okuyor.

Dünya denizlerinde 7 yıl çalıştım, aşcılık yaptım fakat 30 yıllık aşçıyım. Dünya`nın dört bir tarafını dolaştım. Doğusu, batısıyla. İngiltere, İtalya, Fransa, İspanya, Hollanda, Belçika, Portekiz, Çin, Singapur, Hong-Kong, Endonezya, Venezuella, Tayland gibi birçok ülkeyi dolaştım tam7 yıl boyunca ama 30 yıldır aşçıyım. Evde yemekleri çoğunlukla hanım yapıyor ama ben de arada bir şeyler söylüyorum sorduğu zaman. En çok da karnıyarık yemeği yaparım.

Oktay Zerrin ile edebiyat defteri ve antoloji com gibi şiir sitelerinde üye de olan Selçuk Ataseven, Bafralı şair arkadaşı Oktay Zerrin`e şiirleri hakkında ise şöyle dedi:

” 1975` ten beri şiir yazıyorum. Antoloji com ve edebiyat defteri adlı şiir sitelerinde şiirlerim var. Bu sitelerde toplam 200, toplamda ise 5 bin civarında şiirim var. En kısa zamanda bu şiirlerimi bir kitapta toplayacağım.”

Her yıl ailece Bafra`ya geldiğini belirten aşcı şair Selçuk Ataseven sözlerine şöyle devam etti :

“Türk Milleti şiirlere fazla önem vermiyor. Tanınmış şairlerin şiirleri okunuyor daha ziyade. Tanınmamış şairler de var ama onlar da çok bilinmiyor. Hep aynı şarkıların yapılması da iyi bir şey değil. Mesela, bir şiir bir çok besteci tarafından besteleniyor; değişik yorumlar da yapılıyor. Binlerce şiir var, şarkıcı var. Yeni şairleri de keşfetmek lazım.

Bütün şair arkadaşlara başarılar diler, şimdiden mübarek Kurban Bayramlarını kutlarım. ”

Aşcı şair, Bafralı Selçuk Ataseven, bu arada Bafra Devlet Hastanesi, yoğun bakımda tedavi gören Samsun Ondokuz Mayıs ilçe şairi Alaeddin Dursun’ un, epilepsi hastası kızı Cansu Sultan Dursun’ u; şair arkadaşı Oktay Zerrin ile birlikte hastanede ziyaret etti.

Yoğun bakıma ziyaretçilerin alınmaması nedeniyle, 3 şair arkadaş hastane koridorundaki bir bankta oturup sohbet ettiler.

Ziyarette, Alaeddin Dursun’ un Ardahan Üniversitesi’ nde Rusça Bölümü’ nde okuyan yeğeni de yer aldı.

İstanbul’ da aşcı olarak çalışırken, kendisi gibi aynı iş yerinde çalışan Bafralı bir arkadaşının yanlışlıkla ayağına kaynar su dökmesi nedeniyle uzun bir süre tedavi gören Bafralı şair Selçuk Ataseven ziyarette şair Alaeddin Dursun şair arkadaşı Selçuk Ataseven’e piyasadaki ” Sevda Çiçeğim”,” Gül Goncası ” ve ” Mehtaplı Geceler ” adlı 3 kitabını da imzalı hediye etti.

Ataseven ayrıca kendisinin de Bafra Devlet Hastanesi’ nde fizik tedavisi gördüğünü belirtti.

Şair Oktay Zerrin, ” Sevgi Ufkundan Şarkılara ” adlı ilk ve ” Dünya Çocukla Güzel ” adlı 2. şiir kitaplarını İstanbul’ da aşcı olarak çaışan Bafralı şair Selçuk Ataseven’ e imzalı hediye etti.

Ayrıca, Oktay Zerrin ile Selçuk Ataseven, Bafra Öğretmenevi’ nde de bir araya gelip öğretmenevi yazlık çay bahçesinde hem çay keyfi yaptılar hem de edebiyat ve şiire dair konulara değindiler.

Haber Merkezi- Bafra

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

DÜNYAYI DOLAŞAN AŞCI ATASEVEN BAFRA’ DA Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.