Samsun son dakika haberleri - 01 Haziran 2020, Pazartesi

yabancı dizi izle

Deveci; Atakum, spor kenti olacak

8 Temmuz 2019
Deveci; Atakum, spor kenti olacak için yorumlar kapalı
Deveci; Atakum, spor kenti olacak

Atakum Belediyespor’da görkemli açılış

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Atakum Belediyespor’un Yaz Spor Okulları açılışında sporcularla buluştu. Başkan Deveci, “Atakum, Atatürk’ün ilkelerini yaşatacak olan kent. Sizler O’nun sporcularısınız, O’nun gösterdiği yolda, O’nun ahlakıyla spor yapacaksınız. Zeki, çevik olacaksınız ve spor ahlakını en üst seviyede tutacaksınız. Atakumlu sporculara da bu yakışır. 5 yılın sonunda Atakum, spor kenti, kültür kenti ve sanat kenti olacak” dedi

Atakum Belediyespor Yaz Spor Okulları açılışı Atakum Belediyespor Stadyumu’nda gerçekleşti. Görkemli açılışa Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ile eşi Av. Gülay Deveci, Atakum Belediyespor Başkanı Tuğrul Öngel, Atakum Belediyespor Yönetim Kurulu üyeleri, önceki dönem Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, sporcular, aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yaz döneminde bin 300 sporcuya ev sahipliği yapacak olan Atakum Belediyespor’da pek çok yaş grubundan futbol, boks, jimnastik, judo satranç, boccia, masa tenisi, badminton, yüzme, tenis, halk oyunları olmak üzere 11 farklı dalda faaliyet gerçekleşecek.

SPORUN KALBİ ATAKUM’DA ATACAK

Örnek kent Atakum’da örnek spor faaliyetleri yapmayı hedeflediklerini kaydeden, Atakum Belediyespor Başkanı Tuğrul Öngel, “İlimizde ilk olacak gençlerimizin en önemli ihtiyaçlarından olan psikolojik, danışmanlık rehberlik servisimizin desteğiyle yönlendirip, akademik süreçlerine de katkı sunarak daha başarılı sporcular olarak yetişmelerini sağlamak istiyoruz. Kurmuş olduğumuz eğitim kampıyla da çocuklarımızın antrenman öncesi veya sonrası ödevlerine, ders eksikliklerine kulübümüzde öğretmenler aracılığıyla desteklenecektir. Böylece öğrencilerimiz evde aileleriyle birlikte daha kaliteli zaman geçirme imkanına sahip olacaklar. Rehberlik servisimiz spor yapan çocuklarımızın her türlü ihtiyacıyla ilgilenecek. Öncelikli amacımız gençlerimizi ve çocuklarımızı spora yönlendirmek. Böylece okul dışında daha kaliteli zaman geçirecekler. Ayrıca kulüp olarak tüm spor dallarında olanaklar sunacağız. Atakum ilçemizi temsil edecek ahlaklı, eğitimli, disiplinli, sporla iç içe gençler yetiştirmek en büyük hedefimiz olacak. Amatör sporun ve amatör sporlara gönül verenlerin kalbi bundan böyle Atakum’da atacak.

Bu sezon BAL liginde mücadele edecek olan A Takımımız özellikle Samsunumuzun çocukları ile 3. Lig hedefine ulaşacak. Hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan ve çalışmalarını sürdüren antrenörlerimize, öğretmenlerimize, ekip arkadaşlarımıza ve sporcularımızın ailelerine minnettarız. Öncelikle kulübümüzün her zaman yanında olan Atakum Belediye Başkanımız sayın Av. Cemil Deveci’ye sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ben sporcunun zeki, çevik, aynı zamanda ahlaklısını severim’ dediği sözleri bir kere daha hatırlatıyor, önderimizi rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Deveci; Atakum, spor kenti olacak Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle