Samsun son dakika haberleri - 29 Mayıs 2020, Cuma

yabancı dizi izle

CUMHURİYET TIRI’NIN AÇILIŞI YAPILDI

12 Haziran 2019
CUMHURİYET TIRI’NIN AÇILIŞI YAPILDI için yorumlar kapalı
Resim bulunamadı

ROTAMIZ ATATÜRK

Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatmasının 100. yılında; Atatürkçü Düşünce Derneği’nin kuruluşunun 30. yılında; ADD Genel Merkezi tarafından hazırlanan ve 100 yıl önceki aynı coşkuyu yaşatacağını bildiğimiz Cumhuriyet TIRları, Edirne’den Kars’a Türkiye’nin dört bir yanını karış karış gezmeye hazır hale getirildi ve dolaşmaya başladı.

Cumhuriyet TIRlarının içerisinde; Atatürk ile ilgili sergilerden, 10. Yıl Madalyasına, Türkiye’de ve Dünya’da basılmış olan Atatürk ile ilgili yayınlara, orijinal objelere, Cumhuriyet Kadınları sergisine kadar bir çok şey yer almaktadır. Tüm bunların yanı sıra; iç donanımı sayesinde akşamları açık hava sinemasına, söyleyişi ve konserlere ev sahipliği de yapabilecek durumdadır.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkışının 100. yılı nedeniyle Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Merkezi tarafından hazırlanan projeyle yola çıkan TIRlar; Milli Mücadelenin 100. yılını kutladığımız bu yıl boyunca Tüm Türkiye’yi karış karış dolaşacak ve ADD’nin 350 şubesine uğrayacaktır. Bu tırlardan biri 12-13 Haziran tarihleri arasında, Bulvar AVM de Samsun Halkı ile buluşacak.

18-19 Mayıs Tarihleri arsında da Samsun Atakum Çobanlı iskelesinde Samsunlularla buluşturduğumuz TIRımız büyük bir ilgi görmüş, yüzlerce ziyaretçiyi ağırlamıştık. Doğu Karadeniz boyunca yoluna devam eden TIRımıza ilgi büyük olmuştur.

Yeni bir yüzyıla ülkemizi Atatürk’ün ışığında hazırlamak amacıyla ADD, tüm yurttaşlarımızla omuz omuza çalışmaktadır. Cumhuriyet TIRı projesi aslında sadece bir TIRın ülkeyi dolaşması değil, Atatürk’ün ve Cumhuriyet’in ışığının tüm ülkeyi dolaşması ve aydınlatmasıdır.

Başta tek ve değişmez liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Milli Mücadelenin onurlu kahramanlarını, Cumhuriyet tarihi aydınlarımızı mekanın yettiği ölçüde sergi alanı içerisinde görebilir ve o coşkuyu bir nebzede olsa yaşayabilirsiniz.

İki gün boyunca Milli Mücadelenin ilk ateşinin yakıldığı güzel Samsun’umuz da kalacak olan TIRımızı gezmeye, görmeye tüm halkımız davetlidir.

Yolumuz ve rotamız her daim Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Atatürk’ün yoludur.

Ulusal Üniter yapımızın, Milli Egemen ve Tam Bağımsız Türkiye’mizin adı ve simgesi olan Atamızın yolunda, aydınlık ve çağdaş bir Türkiye inşa edinceye kadar yürümeye devam edeceğiz.

Aziz Milletimize söz veriyoruz;

Atatürk (Türk) Devrimi kazanımlarını yaşatacağız.

Tek Başkomutanımız

Tek Liderimiz

Tek Rehberimiz

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN hedeflerini tümüyle gerçekleştireceğiz.

Yer tahsis yazımızı 23 Mayıs tarihinde Cumhuriyet Meydanı olarak Samsun Büyükşehir Belediyemize yazmıştık. Henüz herhangi bir cevap alamadık. Cumhuriyet TIRımızın yerinin tahsisinde bizlere yardımcı olan Samsun Valiliğine ve Bulvar AVM Yönetimine çok teşekkür ediyoruz. Valilik 100. Yıl Koordinasyon kurulunun organizasyonu ile bugün buradayız. Büyükşehir Belediyesinden konu ile ilgili bir açıklama bekliyoruz.

ADD Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Adına

Başkan

Dr. Işık ÖZKEFELİ

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

CUMHURİYET TIRI’NIN AÇILIŞI YAPILDI Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle