Samsun son dakika haberleri - 21 Temmuz 2019, Pazar

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN

29 Ekim 2018
CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN için yorumlar kapalı
CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN

SAMMED, Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Hazinedar, Cumhuriyet Bayramı’nın 95. Yıldönümünü kutladı.

Mehmet Hazinedar’ın kutlama mesajı şöyle:

Bugün 29 Ekim… Cumhuriyetimizin temellerinin, temelli atıldığı gün. Bugün Bayram. Milli Bayramlarımızın en anlamlısı, en önde geleni…

Bugün Osmanlı Devleti’nin küllerinden yeni bir Devlet doğdu.

Osmanlı İmparatorluğu’nun bölünüp parçalanarak, Ankara Vilayetine hapsolunan Türk Milleti’nin bağrından bir önder çıktı. Millet onun peşinden yürüdü. Vatanımızı işgal edenlerden temizlemek için Kurtuluş Savaşı başlatıldı.

Osmanlı’nın yetiştirdiği askerlerden olan Mustafa Kemal Türk Milletinin önüne düştü. Arkadaşlarının da yardımıyla Milli Mücadeleden yüzünün akıyla çıkmasını bildi.

Yurdumuzu düşman işgalinden temizleyerek, bu günkü Misak-ı Milli sınırlarımız çizildi.

19 Mayıs 1919 tarihinde başlayan Kurtuluş Mücadelesi, il-il, ilçe-ilçe, köy-köy anlatılarak ve bu uğurda savaşılarak üzerinde bulunduğumuz toprakların her karışına o fedakâr ve kahraman insanların kanı döküldü. Onlara ne kadar dua etsek, hatıralarına saygı duysak asla yeterli olmayacak..

Bu anlamda canlarını hiçe sayarak kanlarını döküp kara toprağın bağrında yatan, Gazi olarak, bu kutsal vatanı bize emanet eden Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm vatandaşlarımızın, meslekdaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerle kutluyoruz. Mehmet HAZİNEDAR, ‘SAMMED’ Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.