Samsun son dakika haberleri - 11 Temmuz 2020, Cumartesi

yabancı dizi izle

CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNESİ TOPLANDI, AÇIKLAMA BEKLENİYOR

28 Mayıs 2020
CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNESİ TOPLANDI, AÇIKLAMA BEKLENİYOR için yorumlar kapalı
CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNESİ TOPLANDI, AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Koronavirüs nedeniyle bir süredir video konferans yöntemiyle toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi son defa bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önümüzdeki hafta Ankara’ya geçmesiyle birlikte, toplantıların yüz yüze yapılması ihtimal dahilinde.

SEYAHAT YASAĞI

15 günlük periyotlar halinde uzatılan şehirlerarası seyahat yasağı 3 Haziran’da sona eriyor. Diğer yandan 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar için belirli günlerde sokağa çıkma imkanı da görüşülecek. Toplantıda bu uygulamaların bir süre daha devam ettirilmesi görüşülecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde 20 yaş altı vatandaşlara seslenerek, “Bir süre daha sabırlı olalım” mesajını vermişti. Diğer yandan 65 yaş üstü vatandaşlara verilen seyahat izninin, 20 yaş altı vatandaşlara da verilebileceği ifade edildi.

Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları da toplantıda görüşülecek konular arasında yer alıyor. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri yönünde alınması beklenen kararda, sokağa çıkma kısıtlamalarının bir süre daha devam ettirmesi bekleniyor.

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNESİ TOPLANDI, AÇIKLAMA BEKLENİYOR Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle