Samsun son dakika haberleri - 21 Ekim 2020, Çarşamba

yabancı dizi izle

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kurban Bayramı Mesajı

30 Temmuz 2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kurban Bayramı Mesajı için yorumlar kapalı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kurban Bayramı Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında; ” Kurban Bayramı’nın kalplerimize huzur, ülkemize esenlik dünyamıza barış getirmesini diliyorum. Bayramınız mübarek olsun”temennisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı mesajı yayımladı. Erdoğan mesajında Kurban Bayramı’nı kutlayarak şu ifadelere yer verdi:

“Bu sene Kurban bayramı, koronovirüsten salgının dolayı haç farizasını sınırlı bir şekilde  yapılacak olması hasebiyle maalesef mahzun bir şekilde yaşıyoruz. İnşallah önümüzdeki yıl yine milyonlarca Müslüman Kabe-i Muazzama’yı ve mukaddes toprakları yeniden aşkla, coşkuyla, sevinçle dolduracaktır.

Türkiye olarak salgın başta olmak üzere salgın dönemini her alanda dünyanın takdirini toplayacak şekilde başarıyla yönettik. Normalleşme süreciyle birlikte turizm dışındaki hemen her sektörlerde hayat salgın öncesi dönem seviyesine yaklaşan bir ritme kavuştu.

TEMİZLİK, MASKE VE MESAFE İLKELERİ

‘Tamam’ diye ifade ettiğimiz temizlik, maske ve mesafe ilkelerini hayatımızın merkezine yerleştirerek  hem elde ettiğimiz kazanımları korumalı, hem de daha büyük hedeflere doğru yürümeyi sürdürmeliyiz. Salgın döneminde ülkemizde gelir düzeyi en düşük kesimlerden başlayarak milletimizin her bir ferdine destek olmaya özel önem verdik. Sosyal koruma kalkanı altında yaklaşık 26.5 milyar liralık bir kaynağı karşılıksız milletimizin istifadesine sunduk. Bayramlarda verdiğimiz biner liralık ikramiyelerine ek olarak   bu dönemde emeklimizin en düşük maaşını bin 500 liraya çıkardık. İstihdamı korumak amacıyla pek çok destek programını hayata geçirdik. Kısa çalışma ödeneği yanında işini kaybeden veya ücretsiz izine çıkarılan çalışanlarımıza yönelik nakdi destek ödemelerinin sürelerini uzattık.  Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin imkanlarını 83 milyon vatandaşımızın her birinin emrine sunarak geleceğimize güvenle bakabilmemizi sağladık. Milletimizin kendisine sunduğumuz imkanları çalışkanlığıyla, gayretliğiyle, üretkenliğiyle, büyük ve güçlü Türkiye idealimize daha büyük katkılara dönüştüreceğinden en küçük bir şüphemiz yoktur.”

IRAK VE SURİYE’DEN LİBYA’YA UZANAN MÜCADELEMİZ

TRAFİK KURALLARINA TİTİZLİKLE UYALIM

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kurban Bayramı Mesajı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle