Samsun son dakika haberleri - 11 Temmuz 2020, Cumartesi

yabancı dizi izle

ÇİPLİ KİMLİK KARTLARIYLA PTT ATM’LERDEN PARA ÇEKİLEBİLECEK

2 Haziran 2020
ÇİPLİ KİMLİK KARTLARIYLA PTT ATM’LERDEN PARA ÇEKİLEBİLECEK için yorumlar kapalı
ÇİPLİ KİMLİK KARTLARIYLA PTT ATM’LERDEN PARA ÇEKİLEBİLECEK

PTT’den yapılan yeni bir duyuruyla yeni T24 Çipli kimlik kartına sahip olan vatandaşların, İŞKUR, sosyal yardım ve doğum yardımı ödemelerini PTT ATM’lerinden alabilecekleri açıklandı.

PTT A.Ş.’den bugün yapılan açıklamada Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde verilen sosyal yardım ve doğum yardımıyla beraber İŞKUR ödemeleri alacak vatandaşların yeni kimlik kartlarıyla PTT ATM’lerinden ödeme alabilecekleri açıklandı.

VATANDAŞA KOLAYLIK
Çipli kimlik kartlarının ATM’lerde ilk defa kullanılabileceği PTT’nin uygulamasından yararlanmak isteyenler, kimlik kartlarını nüfus müdürlüklerinden aldıkları sırada verilen şifreleri kullanabilecekler. İŞKUR, sosyal yardım ve doğum yardımlarının ödeme tarihleri, hak sahiplerinin telefonlarına gelecek SMS ile bildirilecek. Nüfus müdürlüğü tarafından verilen yeni kimlik kartı şifresini bilmeyen veya hatırlamayan vatandaşlar, işlemlerini eskiden olduğu gibi PTT şubelerinde bulunan gişelerden yapabilecekler. Yeni kimlik kartlarıyla PTT ATM’lerinden para çekilmesi işleminin başladığının duyurulduğu açıklamada PTT, Koronavirüs salgını sırasında sosyal mesafe önlemlerinin devam edeceğini, PTT ATM’lerinin de düzenli olarak dezenfekte edilmeye devam edileceğini de duyurdu.
Köksal ÖNER

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

ÇİPLİ KİMLİK KARTLARIYLA PTT ATM’LERDEN PARA ÇEKİLEBİLECEK Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle