Samsun son dakika haberleri - 17 Ocak 2020, Cuma

CHP SAMSUN TERME AFET BÖLGESİNDE

24 Haziran 2019
CHP SAMSUN TERME AFET BÖLGESİNDE için yorumlar kapalı
CHP SAMSUN TERME AFET BÖLGESİNDE

Samsun’un Terme ilçesinde sağanak yağışın etkisi ile sel ve heyelan meydana geldi.

Binlerce dönüm tarım arazisi, ev ve iş yeri ciddi maddi hasara uğradı. CHP Samsun İl Başkanı Dr. Mehmet Kundak, CHP Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkan Vekili Atilla Tekcan, Saadet Partisi Samsun Büyükşehir Belediyesi Hüseyin Kaya, Terme CHP İlçe Başkanı Hasan Pekgöz ve Milletvekili adayı DR. Murat Çan bölge halkına ve mahalle muhtarlarına geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

22 haziran’ da sabah saatlerinde başlayan ve aralıksız süren şiddetli sağanak yağış sebebi ile Terme sular altında kaldı. Oluşan afette can kaybı yaşanmazken özellikle İlçe merkezinin doğu yakasında yer alan binlerce metrekare tarım arazisi,ev ve iş yeri maddi hasara uğradı.

CHP Samsun İl Başkanı Dr. Mehmet Kundak,CHP Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Atilla Tekcan,Saadet Partisi Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hüseyin Kaya, CHP Terme İlçe Başkanı Hasan Pekgöz ve Milletvekili adayı DR. Murat Çan sel ve su baskını yaşanan bölgelerde inceleme ve değerlendirme yaptılar. Bölge halkına ve mahalle muhtarlarına geçmiş olsun dileklerinde bulundular. Bölgede yeterli çalışma yapılmamış. Terme’de yaşanan sel felaketinin ilk olmadığını ve gerekli önlemler alınmadığı taktirde son olmayacağını belirten Cumhuriye Halk Partisi Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak sözlerine şu sözlerle devam etti ” Terme ilçesinde bulunan derelerin drenajlarının ve islah çalışmalarının yeterli seviyede yapılmaması bölgede sel ve heyelana sebep olmuştur. 1994’te Terme Belediye Başkanının hayatını kaybetmesine yol açan bir sel felaketi yaşanmıştı. 25-30 sene öncesinden bu durum belli ama hiçbir çözüm üretilmemiştir.Bölge sakinleri ile görüştük, bu konu ile ilgili projenin olduğu ancak ihalede çıkan anlaşmazlıklar ve sorunlar nedeni ile bir türlü faaliyete geçirilmediğini öğrendik” dedi.

Hepimizin Sorunu Terme halkına geçmiş olsun dileklerini ileten Kundak,”Devletimizin bu sorun hakkında kesin çözüm yollarını üretmesini temelli ediyoruz. Sayın Vali’miz ve ilgili kurum müdürleri ile görüşme yapacağız. Özellikle alt yapı çalışmları için gerekli desteği vermek adına şimdiden Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odası Birliği’nden (TMMOB) ve Çevre Mühendisi arkadaşlarımızdan burada inceleme yapılmasını ve en azından proje konusunda yardımcı olmalarını rica edeceğiz. Bu sadece Termelilerin sorunu değil hepimizin sorunu”. diyerek sözlerine son verdi.

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

CHP SAMSUN TERME AFET BÖLGESİNDE Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.