Samsun son dakika haberleri - 27 Mayıs 2019, Pazartesi

ÇARŞAMBA’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM

24 Ekim 2018
ÇARŞAMBA’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM için yorumlar kapalı
ÇARŞAMBA’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Kimseyi evinden, işyerinden çıkarmadan 40 milyonluk bütçeyle başladığımız kentsel dönüşüm çalışmaları Türkiye’ye örnek oluyor” dedi.

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde Doğuyaka Bölgesi’nde Hasbahçe, Bafracalı, Helvacalı ve Orta Mahalle sınırları içerisinde 3 bölgeyi kapsayan Kentsel Dönüşüm Çalışmaları 275 dönümlük alanda devam ediyor. Yoğun şehirleşme baskısı sebebiyle imara aykırı çarpık yapılaşmanın olduğu alanlar yenileniyor. Projeyle birlikte Çarşamba; yeni konutlar, otoparklar, ticari alanları, sosyal alanlar, cami, sağlık merkezi ve eğitim alanları kazanıyor. 

‘HAK SAHİPLERİ, YENİ KONUTLARINA KAVUŞUYOR’
Hak sahiplerini, tamamlanan yeni konutlarına taşıdıkça kentsel dönüşüme devam edeceklerini açıklayan Belediye Başkanı Dündar, “Her vesileyle Cumhurbaşkanımızın da dillendirdiği bir kavram olan gönül belediyeciliği diye de ifade edilen bir belediyecilik tarzı ile çalışıyoruz. Tamamen anlaşmaya dayalı olarak, kalp kırmadan gönül kırmadan incitmeden bu işleri yapıyoruz. Önce hak sahipleriyle anlaşarak, onları mağdur etmeden ilerliyoruz. Yapılış tarzı itibariyle belediyemizin hak sahipleriyle daire karşılığı ya da arsalarını satın almak suretiyle anlaştığı, tamamen rızaya dayalı örnek bir modelle çalışıyoruz. Kimseyi evinden, işyerinden ayırmadan, tamamen rızaya dayalı bir anlayışla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şu anda 8 blokta devam eden inşaatları bu yıl sonuna kadar tamamlıyoruz. Sonra da hak sahiplerini bir taraftan da o bölgelere taşıyarak yeni alanlarda kentsel dönüşüm çalışmalarına devam edeceğiz ”şeklinde konuştu.
HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

ÇARŞAMBA’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.