Samsun son dakika haberleri - 11 Temmuz 2020, Cumartesi

yabancı dizi izle

CANİK TUZAKLI İLK- ORTAOKULU ÖĞRETMENLERİNDEN ÖĞRENCİLERE BAYRAM SÜRPRİZİ!

1 Haziran 2020
CANİK TUZAKLI İLK- ORTAOKULU ÖĞRETMENLERİNDEN ÖĞRENCİLERE BAYRAM SÜRPRİZİ! için yorumlar kapalı
CANİK TUZAKLI İLK- ORTAOKULU ÖĞRETMENLERİNDEN ÖĞRENCİLERE BAYRAM SÜRPRİZİ!

Samsun Canik Tuzaklı Ortaokulu idareci ve öğretmenleri tüm dünyanın mücadele ettiği bu küresel pandemi sürecinde ülkemizde uygulanan uzaktan eğitim faaliyetlerine bölgesel, sosyo-ekonomik nedenlerle katılamayan; bu yıl LGS sınavına girecek olan 8’inci Sınıf öğrencilerine bayram öncesi sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdiler. Bu ziyaret vesilesiyle hem öğrencileri ile bayramlaştılar hem de öğrenci ve velilere çeşitli hediyeler verdiler.

Canik ilçesinde bulunan okulun bölgesel, sosyo-ekonomik durumundan bahseden Okul Müdürü Atanur Sarıoğlu, “Okulumuz ilçemizin kırsal kesiminde yer alan toplamda 5 mahalle ve 9 yerleşim yerinden gelen öğrencilere taşıma yoluyla eğitim veren bir okuldur. Koronavirüs nedeniyle okulların kapanmasıyla birlikte öğrencilerimiz ilk defa uzaktan eğitim ile tanışmak zorunda kaldılar. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından EBA üzerinden birçok yeni uygulama öğrencilerin hizmetine sunuldu. Fakat öğrencilerimizin gerek yaşadığı bölge gerekse sosyo-ekonomik şartlar, internet bağlantısı üzerinden yapılan uygulamalara katılımı ciddi oranda engelliyordu. Bu nedenle öğrencilerimiz bu sürece ağırlıklı olarak EBA TV üzerinden katılabiliyorlardı. Bu da öğrencilerimizi, merkez öğrencileri karşısında dezavantajlı duruma getiriyordu. İşte biz de imkanı olan öğrencilerin karşısındaki imkansız öğrencilerimize imkan yaratmak, alternatif imkanlar sunmak adına uzaktan eğitim sürecinin başından itibaren büyük bir özveri ile mücadele verdik. Bayram öncesi yaptığımız ziyaret de bu mücadelenin bir ürünü ”dedi.

‘ GECELERİNİ GÜNDÜZLERİNE KATTILAR’
Uzaktan Eğitim sürecinde gayet planlı ve programlı bir şekilde öğrencilerin eğitimi için çaba harcadıklarının altını çizen Okul Müdürü Atanur Sarıoğlu,” Uzaktan Eğitim faaliyetleri başlayınca okul idaresi olarak tüm okul öğretmenlerimizle görüş alışverişi yaparak bu süreçte ne yapabiliriz diye düşündük ve bir yol haritası çizdik. Bu bağlamda tüm öğrencilerimiz her hafta öğretmen ve idarecilerimiz tarafından teker teker arandı. Bu aramalarla öğrencilerimize bu süreçte hem moral verildi hem de öğrencilerimize EBA TV üzerinden işledikleri derslerle ilgili ödevler verildi. Öğretmenlerimiz tarafından video dersler hazırlanarak öğrencilere ulaştırıldı. Bunun yanı sıra EBA Canlı Ders üzerinden öğrencilere ulaşılmaya çalışıldı. Biliyorsunuz 8. Sınıf öğrencilerimiz bu sene LGS’ye girecekler. Onlar için de ayrı bir çalışma yapmak istedik. Öğrencilerimize soru çeşitliliği kazandırmak, geçmiş yıllarda çıkan soru tiplerine aşina olmalarını sağlamak için onlara bir soru bankası hazırlamaya karar verdik. Yaptığımız planlama doğrultusunda 15 gün gece gündüz çalışarak son 3 yılın TEOG’da ve LGS’de çıkmış sorularını derledik. Bu sorular içerisinden öğrencilerimizin bu sene sorumlu oldukları kazanımları kapsayan soruları tek tek seçtik. Her sorunun üzerine de öğrenciyi o soruyu çözmeye yönlendirecek “Bilgimatik” adını verdiğimiz pratik bilgiler ekledik. Bu sayede öğrencilerimiz önce konuyu tekrar etmeye sonra soruyu çözmeye yönlendirdik. Kapağıyla, dizgisiyle, her şeyiyle öğrencilerimize özel bir çalışma oldu” diye konuştu

‘ÖĞRENCİ VE VELİLERE BAYRAM HEDİYESİ’
Soru Bankasının tamamlanış ve dağıtım zamanının da planlı olarak Bayram öncesine getirildiğini belirten Okul Müdürü Atanur Sarıoğlu, “ Yaptığımız planlama doğrultusunda soru bankalarımızı bayram öncesinde öğrencilerimize 5 mahalle 9 yerleşim birimini gezerek kendi evlerinde dağıttık çünkü öğrencilerimize küçük bir bayram hediyemiz daha olacaktı.Öğrencilerimiz için onlara hem bayramlık olması hem de hatıra kalması için bir t-shirt tasarladık.T-shirtün üzerine süreci özetleyen ve okulların tatil olmadığını ifade eden “tatildeğiluzaktaneğitim/EvimizOkulumuz” ifadelerine yer verdik. Aynı zamanda öğrencilerimizin her zaman yanında olduğumuzu ifade etmek için de “Biz Seninleyiz”ifadesini t-sitlerimize ekledik. Bu hediye öğrencilerimiz için hem bir bayram hediyesi hem de bu zorlu günlerde yalnız olmadıklarını hatırlatacak bir moral nesnesi oldu. Öğrencilerimiz de bu hediyeyi ömürleri boyunca bir hatıra olarak saklayacaklardır. Bu zorlu günlerde sadece öğrencilerimize moral vermek, velilerimizi es geçmek olmazdı. Onlara da koronavirüs sürecinde onların her zaman yanında olduğumuzu bildiren aynı zamanda öğrencilerin bu sene girecekleri LGS hakkında da bilgiler içeren mektuplarımızı hediye ettik ve hepsiyle sosyal mesafe kurallarına uygun olarak bayramlaştık. Ama inanın bizim için asıl bayram bu zor günleri atlatıp öğrencilerimize kavuştuğumuz zaman olacaktır ”şeklinde konuştu.

‘MÜKAFATIMIZ ÖĞRENCİLERİMİZİN MUTLULUĞUDUR’
Yapılan bu sürpriz ziyaretin öğrenci ve velileri çok mutlu ettiğini vurgulayan Okul Müdürü Atanur Sarıoğlu, “Gittiğimiz her kapıda bizleri büyük bir mutluluk ve memnuniyetle karşılayan öğrenci ve velilerimizin, bizleri karşılarında görünce gözlerinde beliren ışıltı her şeye bedeldi. Karşılıklı özlem ve duygu akışı görülmeye değerdi. O zaman bir kez daha anladık ki bizlerin en büyük mükâfatı onların mutluluğu ve memnuniyeti idi.
Genç ve dinamik bir öğretmen kadrosuna sahibiz. Eğitimde güzel örnekler ekip çalışmasıyla ortaya çıkar. Biz Tuzaklı Ortaokulu olarak bir aile gibiyiz. İşimiz, gücümüz eğitim. Yani teneffüslerde kendi aramızda ettiğimiz muhabbetlerde bile öğrencilerimizin eğitimi için neler yapabiliriz konusu hakim. Bu çalışmamızda emeği geçen tüm idareci ve öğretmenlerimize çok teşekkür ederim. Ayrıca her türlü proje ve çalışmalarımızda bizlerden desteğini esirgemeyen, bize değerli olduğumuzu hissettiren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Uzunlar’a da çok teşekkür ederiz. Unutmayalım ki bir ülkenin her alanda kalkınmasının temeli eğitimle atılır. Biz de sağ olduğumuz müddetçe eğitim mücadelesinin birer neferi olmaktan her zaman gurur duyacağız” ifadelerini kullandı.
Köksal ÖNER

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

CANİK TUZAKLI İLK- ORTAOKULU ÖĞRETMENLERİNDEN ÖĞRENCİLERE BAYRAM SÜRPRİZİ! Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle