Samsun son dakika haberleri - 18 Nisan 2019, Perşembe

Canik Kaymakamı; Bilinçli Nesiller Yetiştirmek Zorundayız

22 Ekim 2018
Canik Kaymakamı; Bilinçli Nesiller Yetiştirmek Zorundayız için yorumlar kapalı
Resim bulunamadı

Canik ilçede yapımı devam etmekte olan okul inşaatlarında incelemelerde bulunan ilçe Kaymakamı İzzettin Sevgili, ”Geleceğimize ışık tutacak olan nesilleri yetiştirmek zorundayız” dedi.

Canik Kaymakamı İzzettin Sevgili ve Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar ilçede yapımı devam etmekte olup, 2019 – 2020 Eğitim Öğretim yılında hizmete girmesi planlanan ve tamamlandığında normal eğitime geçişi sağlayacak olan   Atatürk Mahallesinde 24 derslikli 15 Temmuz Ömer Halis Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi okul binası ve 130 öğrenci kapasiteli Erkek öğrenci pansiyonunu. Uludağ Mahallesinde 24’er derslikli İlkokul ve   Ortaokul binaları inşaatı çalışmasını. Hasköy Mahallesinde 2018 yılı Aralık ayı sonunda teslim edilecek 24 derslikli Anadolu Lisesi inşaatını Gazi Osman Paşa Mahallesinde 2019 yılı Eylül ayında tamamlanması planlanan, 90 öğrenci kapasiteli kız öğrenci pansiyonu ve kapalı spor salonu. Gezerek, yetkililerden bilgi aldı.
ÇALIŞMALAR YAKINDAN TAKİP EDİLECEK
İlçenin; gerek akademik, gerek kültürel – sanatsal ve gerekse de sportif alanlarda güzel başarılara imza atıldığına dikkat çeken Müdür Uzunlar, her geçen yıl daha güzel gelişmelere şahit olduklarını ve normal eğitime geçmek için fiziki altyapı çalışmaları hızla devam ettiğini belirtti. Kaymakam İzzettin Sevgili ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, çalışmaların etkin bir şekilde yürütülmesi ve işlerin zamanında teslim edilmesi konusunda işlerin takip edileceğini dile getirdiler.
‘BİLİNÇLİ NESİLLER GELECEĞİMİZE IŞIK TUTACAK’
15 Temmuz Ömer Halis Demir Anadolu İmam Hatip Lisesinde 15 Temmuz gecesinde yaşananların fotoğraflarla anlatıldığı “15 Temmuz Sergisini” de gezen  Canik Kaymakamı İzzettin Sevgili,”  Vatanına ve milletine bağlı, ülkesine faydalı bir nesil yetiştirmek; ancak, geçmişini unutmayan, tarihini iyi bilen ve tarihin ışığında geleceğimize yön verilmesi adına, bilincinde olan çocuklarımızı yetiştirmemiz mümkün olacağına inanıyorum “diye konuştu
‘BİLGİ VE TEKNOLOJİ ÇAĞINA HAZIRLIYORUZ’
Canik’te eğitim adına yapılan çalışmalar hakkında Kaymakam İzzetin Sevgili’ye bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, ilçenin her alanda olduğu gibi eğitim alanında da önemli gelişmeler yaşandığını söyledi. Uzunlar, “İlçemizin, ilimizin ve ülkemizin emin ellerde yükselebilmesi için eğitim, bizim olmazsa olmazımızdır. Bu bilinçle yeni nesilleri bilgi ve teknoloji çağına hazırlıyoruz” şeklinde konuştu. Köksal ÖNER
HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Canik Kaymakamı; Bilinçli Nesiller Yetiştirmek Zorundayız Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.