Samsun son dakika haberleri - 19 Ekim 2019, Cumartesi

Bu Asil Milletin Tarihi ‘Seçmeli Ders’ Olamaz!!!

24 Haziran 2019
Bu Asil Milletin Tarihi ‘Seçmeli Ders’ Olamaz!!! için yorumlar kapalı
Bu Asil Milletin Tarihi ‘Seçmeli Ders’ Olamaz!!!

Bu Asil Milletin Tarihi ‘Seçmeli Ders’ Olamaz!!!

SAMSUN MEDYA GAZETECİLER CEMİYETi Yönetim Kurulu Üyesi, Kültür, Sanat işleri ve Türk Kültür dünyası ile ilgili Başkan Yardımcısı Bilim İnsanı Kerim Sarılar Milli Eğitim Bakanlığının tanıttığı yeni ortaöğretim modelini değerlendirirken ilginç açıklamalarda bulundu.

Kerim Sarılar; “Bir milletin Tarihi seçmeli ders olamaz. Tarihini bazısı bilip bazısı bilmeyen bir millet ayakta kalamaz. Bu yanlıştan dönülmelidir.” dedi.

Osmanlının doğuş, yükseliş ve çöküşü neticesi emperyalist güçlerin Osmanlı imparatorluğunu işgali ve sevr antlaşması mutlaka öğrencilere tarih dersi içinde verilmesi gerektiğini açıklayan Sarılar; “Türk milletini arkasına alan Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Milleti ile beraber verdiği İstiklal ve bağımsızlık savaşı sonucu Türkiye Cumhuriyetinin kurulması mutlaka öğrencilere anlatılması gerekmektedir. Lozan Antlaşmasının öğrencilere anlatılması gerekmektedir. Atatürk’ün uyguladığı milli hedef ve politikaları öğrencilere mutlaka anlatılmalıdır. Örneğin Atatürk zamanında kurulan milli fabrikaların örneğin uçak fabrikasının kurulma amaçları öğrencilere anlatılmalıdır. Atatürk zamanında kurulan uçak fabrikasının kapatılmasının ülkemize ne büyük zararlar verdiği öğrencilerimize anlatılmalıdır. Kapitülasyonların kaldırılması ve limanların millileştirilmesi öğrencilere anlatılmalıdır” dedi.

“Kerim Sarılar’ın Tarih Dersi Seçmeli ders olamaz”paylaşımına tepki gösteren SAMSUN MEDYA GAZETECİLER Başkan Mehmet HAZİNEDAR ise; “TARİH DERSİNİ SEÇMELİ DERS KOYAN HER KİMSE TARİHTEN DERS ALMAMIŞTIR, ONA TARİH DERSİ VERİLMELİDİR…” dedi.

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Bu Asil Milletin Tarihi ‘Seçmeli Ders’ Olamaz!!! Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.