Samsun son dakika haberleri - 29 Mayıs 2020, Cuma

yabancı dizi izle

Bilim Adamı Sarılar; “Uzayda İlerlemenin Kaynağı Matematiktir”

14 Haziran 2019
Bilim Adamı Sarılar; “Uzayda İlerlemenin Kaynağı Matematiktir” için yorumlar kapalı
Bilim Adamı Sarılar; “Uzayda İlerlemenin Kaynağı Matematiktir”

Samsunlu Bilim Adamı Kerim Sarılar; “Bugün Sanayi, Teknoloji ve Uzayda İlerlemenin Kaynağı Elipsin Analitiğine Bağlıdır”dedi.

“Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulunda ALANINDA ANALİTİK GEOMETRİ UZMANI OLMASI YARARLI OLACAKTIR”

Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulunda incelediği kadarı ile bir tane Matematikçi (Alanında Analitik Geometri Uzmanı) bulunmadığını gören dünya tarihinde yeni ilmi keşifleri olan Samsunlu Bilim İnsanı Kerim Sarılar; “Bu gün sanayi, teknoloji ve uzayda ilerlemenin kaynağı elipsin analitiğine ve dolayısı ile bu alanda Analitik Geometri Uzmanı bulunmasına dayanmaktadır. Ve dolayısıyla maalesef en zayıf olduğumuz alan ise matematiktir”dedi.

Sarılar sözlerine devamla; “Bu kurulda alanında Analitik Geometri Alan Uzmanı bulunan on bir üniversiteden bir öğretim üyesinin bulunmasının yararlı olacağı düşüncemiz ile ilgili önerim Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a talep yazımızla gönderildi” ifadesini kullandı.

TARİH ON BİR ÜNİVERSİTEYİ HAKLI ÇIKARACAK

Mevcut müfredatın elipsin analitiğine dayalı olmadığını açıklayan dünya tarihinde yeni ilmi keşifleri olan Samsunlu Bilim İnsanı milli gururumuz Sayın Kerim Sarılar; “Müfredatta dokuz ayrı üniversitenin okutulmasını uygun bulduğu bilgi yazılım uyumlu milli ilmi keşifler müfredatta olmadan orta eğitimde ve dolayısı ile sanayi, teknoloji, uzay ve bir çok alanda başarı sağlanamayacağına tarih önünde hep birlikte şahit olacağımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’A talep yazımızla gönderildi” şeklinde iddialı konuştu.

Sarılar; “Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr Ziya Selçuk sanayileri gezmesi halinde orada torna tezgâhlarında kalıp ve bir çok parça üretiminde milli ilmi keşiflerimizin müfredata konulma gerekçesi olan elipsin analitiği müfredatta kalacak ve ‘Sarılar Çevirgeni‘ ile dünya tarihini teknolojide ve uzay teknolojisinde derinden etkileyecek olan ‘Sarılar Dönengesi’ müfredatta yerini alacaktır”dedi.

Sanayileri gezip gördüğünü Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr Ziya Selçuk’un da sanayileri gezip tespitler yapmaya davet eden dünya tarihinde yeni ilmi keşifleri olan Samsunlu Bilim İnsanı Sarılar; “Elipsin analitiğini içinde barındırmayan bir müfredat programı ile eğitim ve öğretimde, sanayimizde ve uzay bilimlerinde gelişme sağlanamaz. Başarılı olunamaz. Bu hususu dikkatlerinize sunuyor, televizyonda Milli Eğitim’e yön verenleri tartışmaya davet ediyorum”diyerek kendine güvenini tekrarlamış oldu.

Mehmet Hazinedar-samsununhaberi

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle