Samsun son dakika haberleri - 16 Haziran 2019, Pazar

BESTEKAR ÇANGAL’ DAN TİYATROYA ÖVGÜ

5 Ocak 2019
BESTEKAR ÇANGAL’ DAN TİYATROYA ÖVGÜ için yorumlar kapalı
BESTEKAR ÇANGAL’ DAN TİYATROYA ÖVGÜ

Samsunlu besteci Şahin Çangal, yaptığı çok sayıda besteleriyle bilinen değerli bir sanatçımız olup ayrıca Türkiye Çapı’nda açılan beste yarışmalarında, TRT’ de ve birçok konserde seslendirilen besteleri bulunuyor

Şahin Çangal’ın ayrıca sporla da yakın ilgisi var. Bunların yanı sıra yurdumuzun sanat olaylarına da önemli zaman ayıran Şahin Çangal, tiyatroya da ilgi gösteriyor.

Daha önceki yıllarda ayrıca Türk Sanat Müziği ( TSM )Koro şefi olarak da görev yapan besteci ve söz yazarı Şahin Çangal, davet edildiği bir tiyatro oyunu hakkında şunları söyledi:

” Davet edildiğim MUHTEŞEM Oyun”:

Hasret kalmışım tiyatroya, gidince anladım.

Arkadaşım Cumhur KOCAOĞLU’nun daveti üzerine tiyatroya gittim. İyi ki gitmişim.

Böylesi başarılı ve zengin kadroya şahit oldum, kendimi tutamadım, ayakta alkışladım. Bu nedenle bu güzelliği paylaşmadan, edemezdim.

Genel Yayın Yönetmeni Cumhur KOCAOĞLU’nu, Yönetmen Mehmet YILDIZ’ı, Tiyatro oyununda seyirciye görünen yüz vardır, sahne önü oyuncuları; bir de görünmeyen yüzü vardır ki o da sahne arkası, emek-katkıları olan teknik ve salon personeli, bunların her birini bir kez daha teşekkürlerimle, Kutluyorum.

Ve oyun sonu ayakta alkışladığım, tebrik ettiğim bu ”Muhteşem Oyuncuları” bir kez daha buradan dolu dolu alkışlıyorum. ”

Haber: Oktay ZERRİN- Samsun Video( Beste: Şahin çangal-Söz:oktay ZERRİN ) : https://www.youtube.com/watch?v=7POXR-jn5Fc

VİDEO: TRT’ DE OKUNAN BESTESİ: https://www.facebook.com/sahin.cangal/videos/10201066493892693/UzpfSTE0Nzg1ODIzMjQ6Vks6MTAyMDEwNjY0OTM4OTI2OTM/?__tn__=%2Cd*F*F-R&eid=ARD-UzWXyinRuQnkt8rcKJJZRoqmT3XuoDvqDF5bJTim270Aj5uXeKayNKPMN0Ix59WJNmVfqPePiIL2&tn-str=*F

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

BESTEKAR ÇANGAL’ DAN TİYATROYA ÖVGÜ Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.