Samsun son dakika haberleri - 05 Ağustos 2020, Çarşamba

yabancı dizi izle

Bedri Yaşar; “Üreticilerimizin zararları karşılanmalı”

5 Ağustos 2019
Bedri Yaşar; “Üreticilerimizin zararları karşılanmalı” için yorumlar kapalı
Bedri Yaşar; “Üreticilerimizin zararları karşılanmalı”

İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar; “Terme’de mağduriyet giderilmedi. Ayvacık’ta da aynı şey yaşanmasın”

Hiç kimse mağdur edilmemelidir”

Samsun’un Ayvacık İlçesinde Pazar günü öğle saatlerinde etkili olan yağmur, fırtına ve doluya neden olmuştur.

Yaklaşık yarım saat süren fırtına ve dolu nedeniyle başta fındık, mısır ve fasulye bahçeleri olmak üzere çok sayıda ürün ekili bahçe zarar görmüştür.

Saat 14.00 sıralarında başlayarak ekili ve dikili alanlara önemli ölçüde zarar veren fırtına ve dolu Ayvacık İlçemizde yaşamı olumsuz etkilemiştir. Fırtına ve doludan en fazla Başalan, Çamlıkale ve Çökekli mahallelerimiz etkilenmiştir. Önemli ölçüde ürün kayıplarının meydana geldiği fırtına ve doluda can kabının olmaması tek tesellimiz olmuştur. Hemşehrilerimize geçmiş olsun diyorum.

İlçede zararın boyutları biran önce gerekli incelemeler yapılarak, yetkililer tarafından tespit edilmelidir. Hükümet, fırtına ve dolu nedeniyle zarar gören üreticilerimize gerekli desteği hemen sağlamalıdır. Zararları karşılanmalı ve burada hiçbir üreticimiz mağdur edilmemelidir.

Haziran ayında Terme İlçemizde meydana gelen sel felaketinin mağduriyeti henüz şu ana kadar hükümet tarafından maalesef giderilmiş değildir. Ayvacık İlçemizde de aynı şeylerin yaşanmamasını umuyoruz. Bu nedenle, buradan hükümeti uyarıyorum.

Pazar günü fırtına ve dolu yüzünden zarar gören Ayvacık ve Haziran ayı içinde selden zarar gören Terme İlçemizin mağduriyetleri biran önce giderilmelidir.

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Bedri Yaşar; “Üreticilerimizin zararları karşılanmalı” Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle