Samsun son dakika haberleri - 19 Nisan 2019, Cuma

Bayram Öncesi Emniyet’ten Trafik Bilgilendirmesi

14 Ağustos 2018
Bayram Öncesi Emniyet’ten Trafik Bilgilendirmesi için yorumlar kapalı
Bayram Öncesi Emniyet’ten Trafik Bilgilendirmesi

Samsun Emniyet Müdürlüğü’nce Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının azaltılması ve trafik güvenliği konusunda farkındalık oluşturulması amacıyla ‘ Bu Bayramda Ben de Trafik Polisiyim . ‘Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük’ kampanyası başlatıldı.

Çocuklarımız üzerinden başlatılan Kampanya ile aileleri ve sevdikleri üzerindeki yaptırım etkisi kullanılarak ‘ ‘aşırı hız yapılması, ön ve arka koltukta emniyet kemeri takılmaması ve araç kullanırken cep telefonu kullanımı durumlarında kırmızı düdüğünü çalarak ailelerini ve sevdiklerini bu kural ihlalleri hakkında uyararak caydırması sağlanacağı bildirilmektedir.

Kurban Bayramı ile birlikte yolculuğa çıkacak olan sürücülerimizin kendilerini ve beraberindekilerini kazalardan korumalarına ve güvenli yolculuk yapmalarına katkıda bulunmak amacıyla 15.08.2018 Çarşamba günü saat 14:00’da Cumhuriyet Meydanında Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüz trafik ekipleri tarafından çocuklara kırmızı düdük, tişört, şapka ve görev kartları dağıtılarak konuyla ilgili eğitim çalışması yapılacak.

Ayrıca Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüzün Motorize ekipleriyle birlikte Cumhuriyet Meydanından başlamak suretiyle Bankalar Caddesi. Kasaplar Caddesi ile İstiklal Caddesinde çocuklara ve ailelere yönelik broşür dağıtımı gerçekleştirilecek.

SAMSUN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.