Samsun son dakika haberleri - 21 Temmuz 2019, Pazar

Başkan Zihni Şahin’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

28 Ekim 2018
Başkan Zihni Şahin’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı için yorumlar kapalı
Başkan Zihni Şahin’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Cumhuriyetimizin 95.yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Zihni Şahin mesajında; 19 Mayıs 1919 tarihinde kayıtsız şartsız, bağımsız yeni bir Türk Devleti kurmak üzere “ya istiklâl ya ölüm” ilkesi ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından başlatılan Milli Mücadelemiz ve Kurtuluş Savaşımız ile yeni devletimizin temelleri Samsun’da atılmıştır.

“Atatürk’ün önderliğinde ki istiklal harbimiz yokluklar ve imkânsızlıklar içerisinde milletimizin kahramanlığı ile tarihe altın harflerle yazılmıştır. Bugün Cumhuriyet Bayramımızı büyük bir coşku ile kutladığımız 29 Ekim’ de, İstanbul Yeni Havalimanı’nın açılışıyla 2023 hedeflerimize bir adım daha yaklaşmış ve Cumhuriyetimizi bu büyük eser ile bir kez daha taçlandırmış oluyoruz”

KIYAMETE KADAR KESİNTİSİZ DEVAM EDECEKTİR

“Ülkemizin birliğine, milletimizin kardeşliğine ve geleceğimize göz diken tüm ihanetleri milli mücadele ruhu ile milletimiz her seferinde ezip geçerek ilerlemeye ve yükselmeye devam etmektedir. Milletimizin varlığı ve devletimizin bağımsızlığı kıyamete kadar kesintisiz devam edecektir. Terör saldırılarında, 15 Temmuz ihanetinde, ekonomik ve her türlü saldırılarda milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde gösterdiği Millî mücadele ruhumuz bunun ispatıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının fedakârlıklarla kurup bizlere emanet ettiği hepimizin ortak değeri olan Cumhuriyetimizin 95. yıl dönümünü tebrik ediyor, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi saygıyla anıyorum” ifadesinde bulundu.

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Başkan Zihni Şahin’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.