Samsun son dakika haberleri - 23 Ağustos 2019, Cuma

BAŞKAN EDİS; DEVRALDIĞIMIZ MİRASA SAHİP ÇIKIYORUZ 

22 Nisan 2019
BAŞKAN EDİS; DEVRALDIĞIMIZ MİRASA SAHİP ÇIKIYORUZ  için yorumlar kapalı
BAŞKAN EDİS; DEVRALDIĞIMIZ MİRASA SAHİP ÇIKIYORUZ 

Kurtuluş meselesinin yakıldığı Samsun’da, 19 Mayıs 1919’un 100’üncü Yıldönümünü çeşitli etkinlilerle kutlayacaklarının altını çizen  Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis,”23 Nisan, Türk Milletinin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birisidir” dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99’inci yıldönümü kutladıklarını belirten Bundan Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis,”99 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulmasıyla bu topraklarda başlayan bağımsızlık mücadelesi, bugün tüm dünya çocukları için bir bayramdır. Bu günü bir bayram olarak geleceğin teminatı olan çocuklara armağan eden Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, böylelikle çocuklara verdiği değeri ve yeni Türk Ulusunun geleceğinin çocukların omuzlarında yükseleceğini işaret etmiştir” ifadesinde bulundu.
ÜZERİNİZE BİR TAKIM GÖREVLER DÜŞMEKTEDİR
Bu bayram, Türkiye Cumhuriyeti’nin çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesi olduğunu işaret eden Başkan Edis,” Sevgili çocuklar, Yarınlarımızın teminatı olan sizlerin, geleceğin büyükleri olarak üzerinize bir takım görevler düşmektedir. Köklü mirasımızı, tarihi zenginliğimizi geleceğin dünyasına taşımak, bizlerin olduğu kadar sizlerin de vazifeleri arasındadır. Unutmayınız ki, insanlığın ve Türk kültürünün iç içe olduğu bir Ülkenin içerisinde yaşıyorsunuz. Milletimizin aydınlık yarınlarını kucaklayan çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli, mutlu ve özgür bireyler olarak hayata devam etmeleri en büyük arzumuzdur “diye konuştu.
TESLİM ALDIĞIMIZ BAYRAĞIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ
Bugün bizlere düşen görev de teslim aldığımız bu kutsal emaneti bizden sonra yaşatacak olan nesillere en ileri seviyede teslim edeceklerini vurgulayan Başkan Edis,”Çocuklarımızın özgür düşünceli, sorgulayan, donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri ortak hedefimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve Milli Mücadelede emeği geçen herkesi saygı ve rahmetle anıyor; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Köksal ÖNER

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

BAŞKAN EDİS; DEVRALDIĞIMIZ MİRASA SAHİP ÇIKIYORUZ  Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.