Samsun son dakika haberleri - 13 Kasım 2019, Çarşamba

Başkan Deveci’den Önemli Açıklamalar…

9 Temmuz 2019
Başkan Deveci’den Önemli Açıklamalar… için yorumlar kapalı
Başkan Deveci’den Önemli Açıklamalar…

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci İmar İnşaat Ltd. Şti. ile ilgili kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Cemil Deveci konuyla ilgili şunları söyledi:

Sevgili hemşehrilerim, sevgili Samsunlular; Ben size hep doğru söyledim, doğru bilgi verdim.

İMAR İNŞAAT ŞİRKETİ İFLAS ETTİRİLDİ

Belediye Başkanı olarak göreve başladıktan hemen sonra, Atakum İmar İnşaat Ltd. Şti.’nin tüm banka hesapları alacaklılar tarafından haczedildi, tüm taşınır malları zaten hacizli ya da ipotekliydi. İşçi ücretleri dört aydır ödenmiyordu. Aynı anda trilyonlarca lira çek alacaklısının icra ve haciz baskısı ile karşılaştık. Şirket fiilen iflas ettirilmiştir.

İŞÇİLERİN ÖDENMEMİŞ OLAN 4 AYLIK MAAŞLARI ÖDENDİ

Ancak her şeye rağmen hem şirketin çalışanlarının iş güvenliğini sağlamak hem de belediye sosyal tesislerini çalıştırarak siz Samsun halkına karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek zorundaydık. Bunun gereğini yaptık, bu tesislerde yaklaşık 200 işçi çalışıyor; tüm çalışanların birikmiş 4 aylık maaşları ödendi. Düğün salonu kiralayıp parasını önceki yönetime ödeyenler kapıdan çevrilmedi, taahhüt edilen hizmetler yapıldı ve yapılıyor.

YALI KAFE KÂR EDİYOR

Yalı Kafe’den her akşam 1000 kişi yararlanıyor. Atakum Belediyesi’nin sosyal tesislerini hali hazırda işleten şirkete, belediyemizin bütçesinden bugüne kadar bir kuruş para ödenmemiştir. Şirket tüm çalışanlarının maaşlarını ve sigortalarını zamanında ödemektedir. Tesislerde kullanılan tüm gıda ve bilumum malzemeleri peşin para ile almakta ve kâr etmektedir. Bu durum şunu göstermektedir ki kendi şirketi gibi değil, doğru ve dürüst işletildiğinde Atakum Belediyesi şirketi kâr etmektedir.

İMAR İNŞAAT ŞİRKETİ ZARAR ETTİRİLMİŞTİR

Önceki Belediye Başkanı döneminde yönetilen İmar İnşaat Şirketi’nin 5 yıllık dönemde bir kuruşluk kârı bulunmadığı gibi, yaklaşık 40 trilyon(eski parayla) zarar ettirilmiştir. Bununla ilgili gerekli adli işlemler tarafımca yapılmıştır. Yapılmaya da devam edilecektir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.

MOBBİNG BENİM KÜLTÜRÜMDE YOK

Ayrıca çalışanlara baskı ve mobbing benim kültürümde bulunmamaktadır. Herkes tüm gücüyle, yapması gereken işlerini yapmaktadır. Şimdi iktidar partisinin yetkililerine düşen görev, ‘Yapanın yanına kâr kalmasın’ diyerek, bana destek olmaktır. Benim meslektaşım bilerek ve isteyerek ‘Adaletsizliğin ve yolsuzluğun’ yanında olmaz, karşısında olur.

Av. Cemil Deveci Atakum Belediye Başkan

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Başkan Deveci’den Önemli Açıklamalar… Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.