Samsun son dakika haberleri - 01 Aralık 2020, Salı

yabancı dizi izle

Başkan Akgül: "Turizme damga vuracağız" – samsun haber

26 Ekim 2020
Başkan Akgül: "Turizme damga vuracağız" – samsun haber için yorumlar kapalı
Başkan Akgül: "Turizme damga vuracağız" – samsun haber

Samsun Valisi Zülkif Dağlı ile Salıpazarı turizmi hakkında görüşmelerde bulunduklarını kaydeden Belediye Başkanı Akgül, Çağlayan bölgesinde yer alan şelaleler etrafında bir yürüyüş güzergahı yapılmasının planlandığını belirterek “İlçemizde Karacaören ve Çağlayan Şelaleleri Samsun Turizm master planına alınmıştır” diye konuştu. 

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI İLE ORTAK PROJE

Salıpazarı’nı turizm şehri yapmak için çalışacaklarını sözlerine ekleyen Başkan Akgül, “Sit alanı ilan edilen Kaya Mezarlarının çevre düzenlemesi yapılarak ve turizm altyapısı hazırlanarak bir cazibe merkezi haline getirilmesi için çalışmalarımız sürüyor. Diğer yandan 80 metre yüksekliden dökülen Karacaören Şelalesi ile Çağlayan Şelalelerini de iç ve dış turizme kazandırmak için Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ortak proje yürütülmektedir” ifadelerini kullandı

baskan-akgul-turizme-damga-vuracagiz---samsun-haber2.jpg

“HERKESİ SALIPAZARI İLÇEMİZE BEKLİYORUZ”

Yöre halkınca da ilgiyle izlenen çalışmaların turizme büyük katkı sağlayacağını ifade eden Akgül, “Tunç çağından beri iskan gören Salıpazarı Heybelik höyüğü, Garpu Kale, Kaya mezarları ve runik yazı alanı ve şelaleler muhteşem güzellikleri, tarihi ahşap camileri ile bölgenin turizm incisi olma yolunda ilerlemektedir. Herkesi bu şirin ve doğal yaşamın başkenti Salıpazarı İlçemize bekliyoruz.” dedi.

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle