Samsun son dakika haberleri - 02 Haziran 2020, Salı

yabancı dizi izle

BAFRALI ŞAİRLER ACEM TEKKESİ ŞİİR DİNLETİSİ’NDE(V.H)

22 Kasım 2019
BAFRALI ŞAİRLER ACEM TEKKESİ ŞİİR DİNLETİSİ’NDE(V.H) için yorumlar kapalı
BAFRALI ŞAİRLER ACEM TEKKESİ ŞİİR DİNLETİSİ’NDE(V.H)

Samsun Şiir Akşamları, Şiir Dinletisi Programları devam ediyor. Bu amaçla; Bafra, 19 Mayıs ilçeleri ile Samsun ilindeki şairlerin katıldığı dinletinin bir diğeri de Samsun İlkadım Acem Tekkesi’nde gerçekleştirildi.

Etkinliğe; Bafralı şairlerden ve Bafra’ dan Kültür Bakanlığı Halk Şairi Birfani Mehmet Alan,  şair- yazar-emekli eğitimci ve gazeteci Oktay Zerrin, şair İbrahim Ünlü, 19 Mayıs ilçe şairi Alaeddin Dursun birlikte katıldılar.

Samsun ilinden katılan şairler ve şiirseverler ise şöyle:

Samsun Yazarlar Derneği Başkanı, Araştırmacı yazar Ahmet Seven, Başkan Yardımcısı, roman yazarı, şair ve program sunucusu Doğan Kan ile eşi şair Nurgül Kan ve Edebiyat Öğretmeni kızları Melda Kan, Kültür Bakanlığı Halk Şairi Ayşe Atlı Selen, Kültür Bakanlığı Halk Şairi Hasan Akbaş, şair Neşet Karaçaltı, şair, eski Samsun Milli Eğitim Müdürlerinden, şair ve bağlama sanatçısı ve besteci Bünyamin İnan, Samsun Haber Gazetesi Sahibi, gazeteci, yazar Osman Kara, eğitimci ve bağlama sanatçısı, besteci İsa Kahraman, şair ve özellikle de ” Bafra Nokulu” adlı bestesiyle tanınan Kenan Yavuzarslan, şiir yorumcusu, şair ve kültür- sanat- edebiyat programları sunucusu Nermin Eker, şair, Araştırmacı yazar, eğitimci ve tv sanat- kültür programları yapımcı ve sunucusu Zekeriya Çavuşoğlu, şair ve şiir yorumcusu Mehmet Zeki Akay, Emekli eğitimci, şair ve Samsun Artvinliler Derneği Başkanı Kazım Yılmaz, şair ve sanatçı Zeki Günay, şair Mehmet Sağlam, eğitimci ve şair Haluk Yolsal, hiciv şairi Haydar Sazlı, eğitimci ve şair Ahmet Al, şair, şiir yorumcusu ve fotoğraf sanatçısı Neşet Demircioğlu, eğitimci ve şair Mevüt Eşgünoğlu, şair Talan Ayşe Konca, eğitimci Şinasi Koçer, şair Züleyha Kurt, şair Osman Çetinkaya, Havvanur Taflan ve şiirseverler katıldı.

Programda eski Samsun Milli Eğitim Müdürlerinden Bünyamin İnan, Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven birer konuşma yaptılar.

Şairler; gerek kendi gerekse de başka şairlere ait 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle öğretmen ve diğer konularla ilgili şiirlerini seslendirdiler.

Program; şairlerin toplu fotoğraf çekimleri ile sona erdi.

Haber : Oktay ZERRİN- Samsun Birfani Mehmet Alan’ın okuduğu şiiri : https://www.youtube.com/watch?v=3SRgivzKjmo

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

BAFRALI ŞAİRLER ACEM TEKKESİ ŞİİR DİNLETİSİ’NDE(V.H) Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle