Samsun son dakika haberleri - 18 Nisan 2019, Perşembe

BAFRA’DA TRAFİK SORUNUNA ÜCRETSİZ OTOPARK ÇÖZÜMÜ

9 Ağustos 2018
BAFRA’DA TRAFİK SORUNUNA ÜCRETSİZ OTOPARK ÇÖZÜMÜ için yorumlar kapalı
Resim bulunamadı

Bafra Belediye’si her geçen gün biraz daha artan ilçe trafiğine çözüm noktasında etkin uygulamaları hayata geçirmeye devam ediyor.

Söz konusu sorun ile ilgili, Ağustos ayı olağan Meclis toplantısında iki önemli uygulama ile onay Bafra Belediyesi, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü bünyesinde bulunan otoparkları kullanan araçlardan bir saate kadar ücret alınmaması kararının ardından, eski Tekel binasının bulunduğu yeri ise ücretsiz otopark olarak araç sahiplerinin hizmetine sunuyor.

Toplamda 12.629 m2 lik bir alana sahip olan alanda alt yapı çalışmalarını sürdüren Bafra Belediyesi ekipleri, söz konusu hizmetin bir an önce hayata geçmesi için yoğun çaba harcıyor.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç: “İlçemizde trafik sorunu ile ilgili bir geç kalınmışlığın farkındayız. Ertelenmesi mümkün olmayan be bir an önce çözüm bulunması gereken bu sorunun ortadan kalkması için yoğun çaba sarf ediyoruz. Ağustos ayı Meclis toplantımızda üyelerimizin oyları ile iki önemli karar alarak söz konusu ile ilgili sorunla ilgili önemli bir adım attığımızı düşünüyoruz.

Belediyemiz tarafından işletilen otoparklarımızda bir saate kadar kalan araçlardan ücret alınması kararımızdan sonra, eski tekel binalarının olduğu yeri kiralayarak, bu alanı ücretsiz otopark olarak hizmete sunuyoruz“ şeklinde konuştu.

İlçe merkezindeki trafik keşmekeşini büyük ölçüde ortadan kaldırması beklenen ücretsiz otopark uygulama alanında çevre ve peyzaj düzenlemelerini yerinde inceleyen Başkan Kılıç, ayrıca çalışmaların hızlı bir şekilde bitirilmesi talimatını verdi.

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

BAFRA’DA TRAFİK SORUNUNA ÜCRETSİZ OTOPARK ÇÖZÜMÜ Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.