Samsun son dakika haberleri - 24 Ekim 2020, Cumartesi

yabancı dizi izle

BAFRA YEREL BASINI’NDA GÜNLÜK ÇIKAN 3 GAZETE

28 Temmuz 2020
BAFRA YEREL BASINI’NDA GÜNLÜK ÇIKAN 3 GAZETE için yorumlar kapalı
BAFRA YEREL BASINI’NDA GÜNLÜK ÇIKAN 3 GAZETE

Basın; bir Ulusun, ülkenin, halkın ve demokrasinin sesi ve 4. bir güç olarak, şüphesiz bulundukları ilçelere, illere bir anlamda rehber ve önemli bir haberleşme ve iletişim özelliği taşıyor.

İşte bu düşünce ve anlayışla; Bafra ilçesinde; tam 3 yerel gazete de tüm imkânsızlıklara rağmen; il gazeteleriyle aynı şekilde adeta ayakta kalma mücadelesi veriyor.

Bafra’ da günlük yayınlanan gazetelerden Altınova Gazetesi; 1988 yılından bu yana, tam 32 yıllık geçmişiyle ve 28 Temmuz 2020 itibarıyla, 6505. sayısıyla yayınına devam ediyor.

Altınova Gazetesi’ nin sahibi Muhammet Söylemez, Sor. Yazı İşleri Müdürü Haydar Yıldırım, Sayfa Sekreteri Fatma Seven, Muhabirler : Ayhan Aydemir, Ahmet Ünlü.

Gazetenin iletişim ve yayın merkezi ise Emirefendi Mah. Emirefendi Bulvarı. No: 8/ B Bafra. TEL: 0 362 542 63 88

Bafra ilçesinde günlük yayınlanan bir diğer gazete ise; 55 Samsun Yenigün olup,” Yenigün Haberle Başlar ” sloganı ile yayınlanan gazete Yenigün, 28 Temmuz 2020 tarihi itibarıyla 3850. sayısına ulaştı.

Yenigün Gazetesi; 12 yıldan bu yana yayın hizmeti vermekte olup, gazetenin İmtiyaz Sahibi 55 Yenigün adına Pervin Gün, Sor. Yazı İşl. Md. Fatma Dinç, Genel Yayın Yönetmeni Musa Gün. Sayfa Sekreteri Sibel Ergin, muhabirleri ise Asena Sema Uğurlu ve Elif Sekmen.

Yenigün Gazetesinin merkez adresi ise; Hacınabi Mah. Şeh. Piy. Er Birol Satılmış Sokak. No:2-Kat. 1 şeklinde olup, gazetenin iletişim telefonu: 0 362 542 51 11- 0 545 459 23 55-e posta adresi : gazeteyenigun55@gmail.com

Bafra ilçesinin 3. bir yerel gazetesi ise Kızılırmak Gazetesi. Sahibi Ferdi Ünlü, Sor. Yz. İşl. Md: Ümit Ceylan, Yz. İşl. Md: Oktay Bülbül, Sayfa Sekreterleri. Gülay Kurt ve Erhan Yayla.

Samsun ilinde ise; Samsun Denge, Samsun Haberler, Samsun Arena, Samsun Gazete, Samsun Halk, Samsun Gerçek Haber gibi birçok günlük gazete yayınlanıyor. Ayrıca; gerek Bafra ilçesi gerekse de Samsun ilinde; Bafra Haber, Haberovası, Bafra Ajans, Bafra Gazetesi ( Hasan Davran )Bafra Haberleri, Bafra Ses, Bafra 55 net, Bafra BRT, Bafra Havadis, Samsunun Haberi, Samsun Kapsam Haber, Samsun Akasyam Haber, Samsun Bülteni, Samsun Gazeteniz olsun, Samsun Canlı Haber, Bizim Samsun, Etik Haber, Samsun 19 Mayıs Gazetesi ( Günlük ) Samsun Haberleri, Samsun net, Samsun Eko Haberler gibi birçok internet haber gazetesi yayın yapmakta.

Samsun’ un diğer ilçeleri Terme, Çarşamba, Vezirköprü’ de de günlük ve internet üzerinden yayın yapan gazeteler de var. Örneğin Çarşamba Gazetesi, Çarşamba Haber Expres, Vezirköprü Vatandaş, Terme Bilgi Gazetesi, Kavak Gazetesi gibi.

Gazete sahipleri; pandemi nedeniyle; bazı zor süreçleri yaşadıklarını, ilân ve reklamların ve diğer bazı hizmetlerin azaldığını söyleyerek, kısmen ve genelde, ekonomik zorluklar yaşadıklarını ifade etiler.

Bizler de her türlü zorluğa rağmen; var olma ve ayakta kalabilme mücadelesi veren tüm gazeteler ile internet haber sitelerini kutlar, Basın hayatlarında başarılar ve kolaylıklar dileriz.

Oktay ZERRİN- Özel Haber-Bafra

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

BAFRA YEREL BASINI’NDA GÜNLÜK ÇIKAN 3 GAZETE Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle