Samsun son dakika haberleri - 25 Şubat 2020, Salı

BAFRA GÖRME ENGELLİLER DERNEĞİ ve HEM EKPSS KURS ve SINAVI

10 Eylül 2019
BAFRA GÖRME ENGELLİLER DERNEĞİ ve HEM EKPSS KURS ve SINAVI için yorumlar kapalı
BAFRA GÖRME ENGELLİLER DERNEĞİ ve HEM EKPSS KURS ve SINAVI

Bafra Görme Engelliler Derneği, Bafra 2020 Nisan ayında gerçekleşecek olan; Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı EKPSS’ ye hazırlık kursu düzenliyor.

Bafra Görme Engelliler Derneği, Bafra Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle; 2020 Nisan ayında gerçekleşecek olan EKPSS ( Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’ na girecek engelli adaylara hazırlık kursu düzenliyor.

07 Ekim 2019 tarihinde başlayacak olan kurs, hafta içi belirlenen günler ve saatte, Bafra Gençlik Merkezi’ nde verilecektir. Kursa başvuru kayıtları başlamış olup, 27 Eylül 2019 Cuma günü sona erecek.

Konuyla ilgili olarak; Bafra Görme Engelliler Derneği Başkanı Mustafa KAPLAN şunları söyledi:

“ Allah’ ın izniyle; derneğimiz Bafra Halk Eğitim Merkezi ile 2020 Nisan ayında gerçekleşecek olan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına girecek engelli adaylara, ortak bir hazırlık kursu düzenleyecektir.

Şükürler olsun 2014 yılından bu yana; iki yılda bir düzenlediğimiz kurs sayesinde 8 üyemiz sınavda başarılı olarak Devlet Memurluğu’ na atanmışlardır.

Tabiî ki hedefimiz daha fazla olsun istiyoruz. Temennimiz ,Devlet kadrosuna atanamayan hiçbir üyemiz kalmasın yönündedir. İnşallah bu konuda da temennilerimizin gerçekleşeceğine inancımız tamdır.

Allah’ ın izniyle; atanamayan hiçbir engelli arkadaşımız kalmayacaktır. Kursumuz 7 Ekim’ de başlayacaktır. Kurs; hafta içi belirlenen günlerde, Bafra İlçe Gençlik Merkezi Müdürlüğü nde gerçekleştirilecektir.

Yine kursiyerlerimizin talebi doğrultusunda; belirlenen saatte gerçekleşecektir. Şu konuyu özellikle belirtmek istiyorum:

Kursumuzun başlama gün ve saatini belirlerken, öncelikle kursiyerlerimizin taleplerini aldıktan sonra nihai kararı vereceğiz. Tabi kararımızı verirken; Bafra İlçe Gençlik Merkezi Müdürlüğü ile anlaşmamıza bağlı olduğunu da belirtmek isterim.

Kursumuz, özenle seçilerek belirlenmiş deneyimli öğretmenler tarafından verilecektir. Bu bir çağrıdır. kendine güvenen, gerçekten sorumluluğunu bilen, üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışan, tecrübeli, en iyi eğitim verebilecek durumda olan, bu işe kendini yatkın hisseden ve bu işin gerçekten hakkını verebileceğini düşünen öğretmenlerimiz; Bafra Halk Eğitim Merkezi’ ne, Eylül ayı içerisinde başvurabililer.

Bizler de Bafra Halk Eğitim Merkezi’ ndeki idareci personellerimizle beraber, aralarından en iyi olanı seçip kursumuzda ders vermesini sağlayacağız. Kursumuza başvurular başlamış olup, bütün engel gruplarından olabilir, hiç fark etmez.

Lise, ön lisans, lisans mezunları ve mezun olabilecek durumda olan engelli kardeşlerimizi kursumuza mutlaka bekliyoruz. Kursa katılmak isteyenler, kimlik fotokobisi, yüzde kırk ve üzeri engel durumunu beyan eden engelli sağlık kurulu rapor belgesiyle beraber; ister doğrudan dernek merkezimize gelerek,

ister Bafra Halk Eğitim Merkezi’ mize giderek başvurularını gerçekleştirebilirler.

Tabi acele edilmesinde fayda vardır. Çünkü belli bir başvuru kontenjanını geçtikten sonra bir daha başvuru alınmayacaktır. Kursumuzla alakalı merak ettiğiniz detaylı bilgi için derneğimizin facebook sayfasına mesaj atarak veya 0 543 47 40 543 numaralı telefonu arayarak bizlere ulaşabilirsiniz. Tüm kamuoyuna saygıyla duyrulur.” Şeklinde konuştu.

EKPSS (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı), Ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunu engellilerin engel grupları ve eğitim durumlarına göre, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 81 il merkezinde, iki yılda bir yapılan ve sonuçları Devlet Memurluğu ile kamu kurum ve kuruluşlarının işçi kadrolarına alınmalarında kullanılan merkezi sınav demektir.

ÖSYM EKPSS sınavı, 81 il merkezinde, saat 10. 00′ da başlar. Sınavda adaylara engel gruplarına ve öğrenim düzeylerine uygun tek oturumda ” Genel Yetenek” ve “Genel Kültür ” Testleri uygulanıp, testlerde toplam 60 soru soruluyor.

Genel Yetenek Testi Soru Sayısı 1 ) Türkçe 15 ) , Matematik 15, Genel Kültür Testi Soru Sayısı:

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi 10 ), Temel Yurttaşlık Bilgisi 6 ) Türk Kültür ve Medeniyetleri 3 ) ,Türkiye Coğrafyası 5 ) , Türkiye ve Dünya ile İlgili Genel, Kültürel ve Güncel Sosyoekonomik Konular 6.

BU SINAVA KİMLER GİREBİLİR?

Engelli tanımına, doğuştan veya sonradan; bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yetenekleri bakımından engel oranının yüzde kırk veya üzerinde ve çalışabilir durumda olduğunu mevzuat hükümlerine göre alınacak sağlık kurulu raporu ile belgeleyenler girer.

Tüm kurs ve sınavlara katılacak adaylara başarılar dileriz. ”

Haber : Oktay ZERRİN- Bafra

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

BAFRA GÖRME ENGELLİLER DERNEĞİ ve HEM EKPSS KURS ve SINAVI Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.