Samsun son dakika haberleri - 18 Nisan 2019, Perşembe

BAFRA BELEDİYESİ’NDEN İŞARET DİLİ KURS SONU BELGE TÖRENİ

8 Ağustos 2018
BAFRA BELEDİYESİ’NDEN İŞARET DİLİ KURS SONU BELGE TÖRENİ için yorumlar kapalı
BAFRA BELEDİYESİ’NDEN İŞARET DİLİ KURS SONU BELGE TÖRENİ

Bafra Belediyesi, Engelli Koordinasyon Merkezi bünyesinde; 24- 04-2018- 20- 06- 2018 tarihleri arasında açılan Türk işaret Dili Kursu, Kurs Bitirme Belge Töreni gerçekleştirdi.

Bafra Belediyesi meslek edindirme kursu (BAMEK) ve Bafra Halk Eğitim Merkezi ile yapılan protokol kapsamında, Bafra Belediyesi Engelliler koordinasyon merkezinde işaret dili eğitmeni Mustafa Yasir Aksoy tarafından Türk işaret dili kursu ile ilgili olarak sertifika töreni düzenlendi.

Kurs bitiminde İşaret Dili sertifikasını almaya hak kazanan kursiyerlere belgeleri Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç tarafından verildi.

Kursa Bafra’nın çeşitli devlet kurumlarından katılım sağlayanlar oldu. Kursun Engelliler koordinasyon merkezinde verilmesi ile İşitme engellilere yönelik farkındalık oluşturuldu.

Bu bağlamda İşaret Dili öğrenen kursiyerler işitme engelli bireylerle iletişim kurabildiler onların dünyasını biraz olsun anlayabilmenin mutluluğunu yaşayabildiler.

Belge töreni bitiminde kurs eğitmeni Mustafa Yasir Aksoy İşaret Dili kursuna katılmış olan tüm öğrencilerimi tebrik ederim. İşaret dili sayesinde yardıma ihtiyacı olan bir işitme engelliye faydalı olabileceklerini bilmek gurur verici. Bir dil bir insan felsefesiyle çıktığımız bu yolda işaret dili öğrenmeyen kalmasın diyoruz ve herkesi kurslarımıza bekliyoruz ifadelerini kullandı.

İşaret dilinin önemli bir kurs olduğunu söyleyen Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “ Bafra Belediyesi Meslek Edindirme Kursu (BAMEK) ve Bafra Halk Eğitim Merkezi ile yapılan protokol kapsamında, Bafra Belediyesi Engelliler Koordinasyon merkezimizde işaret dili eğitimine katılan tüm kursiyerlerimizi ben yürekten kutluyorum. İşaret dili engellilerimiz açısından önemli bir kurstu. Hatta bu kursumuza her kurumdan bir memurun katılması ve işaret dilini öğrenmesi gerçekten çok iyi olmuş. İşaret dili kursuna 23 kursiyer katılmış ve 11 kişi bu kursu bitirmeye hak kazanmış, ben kurs eğitmeni Mustafa Yasir Aksoy ve kursa katılan tüm kursiyerleri kutluyor başarılar diliyorum” dedi.

Kurs Bitirme Belgeleri, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç tarafından engelli kursiyer vatandaşlara takdim edildi.

Kursiyerlerden Hüseyin Şirin ” Başta Kurs Öğretmenimiz Mustafa Yasir ile emeği geçen herkese ve kurs arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. ” dedi.

Bizler de tüm kursiyerleri kutlarız.

Oktay ZERRİN- Bafra

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

BAFRA BELEDİYESİ’NDEN İŞARET DİLİ KURS SONU BELGE TÖRENİ Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.