Samsun son dakika haberleri - 22 Nisan 2019, Pazartesi

BAFRA BELEDİYESİ’NDEN 15. SÜNNET ŞENLİĞİ

12 Ağustos 2018
BAFRA BELEDİYESİ’NDEN 15. SÜNNET ŞENLİĞİ için yorumlar kapalı
BAFRA BELEDİYESİ’NDEN 15. SÜNNET ŞENLİĞİ

Samsun’un Bafra İlçesinde Bafra Belediyesi tarafından organize edilen 15. Geleneksel Sünnet Şöleni Alparslan Türkeş Parkı Belediye Sosyal Tesislerinde Samsun AK Parti Millet Vekili Avukat Orhan Kırcalı ile 60 sünnet çocuğunun ve ailelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Sünnet Programı’nda ilk olarak Sünnet olan çocukların ve ailelerin katılımıyla Bafra Yeni Kent Meydanı’nda toplanılıp; Bafra şehir Turu Konvoyu’ndan sonra sünnet alanı olan Alparslan Türkeş Parkı Belediye Sosyal Tesisleri’ ne gelindi.

Programın açılış konuşmasını yapan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ” Burada 60′ a yakın ailemizin çocuklarını Bafra Belediyesi olarak sünnet ettirmenin sevincini ve gururunu hep beraber yaşıyoruz.

Bilindiği gibi, Ağustos ayı içinde tertip ettiğimiz ve Geleneksel hale gelen 15. Sünnet Şölenine hepiniz hoş geldiniz “diyen Başkan Kılıç, 60 genç delikanlımız sünnet olarak erkekliğe ilk adımlarını atmış oldular.

Onların ve ailelerin mutluluğu, bizim de mutluluğumuzdur. Onlar da bizim birer evladımız, onlara burada unutamayacakları bir eğlenceli sünnet programı yapmak istedik. Onlar bizlerin geleceği. Eğer onları bu güzel günlerinde mutlu ettiysek ne mutlu bizlere ” diyerek sözlerini tamamladı.

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ın konuşmasından sonra kısa bir selamlama konuşması yapan Samsun AK Parti Millet Vekili Avukat Orhan Kırcalı ise ” Gençlerimiz bizim geleceğimiz. Öncelikle bu anlamlı programı tertip eden Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ve ekibine çok teşekkür ediyorum.

Çünkü ,bu güzel topluluğu burada bizlerle sünnet merasiminde buluşturduğu için. Görüyorum ki hem sünnet olan evlatlarımız, hem de aileleri bu organizasyondan dolayı çok mutlu olmuşlar. Minik yavrularımız her şeyin en iyisine layıklar ” dedi.

Konuşmaların ardından sırasıyla Çarşı Camisi İmam Hatibi Abdullah Arslan Kuran – ı Kerim Tilaveti okuduktan sonra İlçe Müftülüğü’ nde görev yapan imamların ilahileriyle devam etti.

Kuran – Kerim Tilaveti ve ilahilerden sonra etkinlikte yer alan Bafralı sihirbaz ve illizyonist Erkin Sezgin ,İllizyon gösterileri yaparak sünnet olan çocuklara heyecanlı dakikalar yaşattı.

Erkin Sezgin’ in özellikle havada uçan örtülü sehpa gösterisi ilgi çekip alkış aldı.

Sünnet Programı, Samsun AK Parti Millet Vekili Avukat Orhan Kırcalı, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra AK Parti İlçe Başkanı,  Bafra CHP İlçe Başkanı ve Bafra İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Gökay Gökdoğan’ın Sünnet olan çocuklara hediye taktim etmelerinin ardından davetlilere yemek ikramı ve hatıra fotoğrafları çekimleriyle sona erdi.

Oktay ZERRİN- Bafra

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

BAFRA BELEDİYESİ’NDEN 15. SÜNNET ŞENLİĞİ Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.