Samsun son dakika haberleri - 03 Haziran 2020, Çarşamba

yabancı dizi izle

Atakum Belediyesi’nden Kaçak Yapı İle İlgili Açıklama

19 Haziran 2019
Atakum Belediyesi’nden Kaçak Yapı İle İlgili Açıklama için yorumlar kapalı
Atakum Belediyesi’nden Kaçak Yapı İle İlgili Açıklama

Atakum ilçemiz Mimar Sinan Mahallesi 155. Sokak no:26 adresine isabet eden F36B16A3B pafta, 8425 ada, 9 parselin 155. Sokak cephesine 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 32. maddesine aykırı olarak 155. sokağa tecavüzlü olacak şekilde, çelik konstrüksiyon malzemeden AVM müteahhidi tarafından ruhsat alınmadan kaçak yapı yapıldığı belediyemizce tespit edilmiş ve 05.02.2019 tarihinde yapı tatil zaptı tutularak mühürlenerek sahibine yıktırılmıştır.

İmar barışına konu olamayan söz konusu kaçak ve yıktırılmış yapı, Ramazan Bayramı tatilinde imar planlarında yol ve otopark olarak belirlenmiş kamu alanına çelik konstrüksiyon malzemeden iki katlı olarak ilgili belediyeden izin alınmadan tekrar yapılmıştır.

Bunun üzerine yine belediyemiz ekiplerince 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 32. maddesinde yer alan, “Bu kanun hükümlerine göre ruhsat alınmadan yapılabilecek yapılar hariç, ruhsat alınmadan yapıya başlanıldığı belediye veya valiliklerce o andaki inşaat durumu tespit edilir. Yapı mühürlenerek inşaat derhal durdurulur” hükmü gereği 14.06.2019 tarihinde belediyemiz ekiplerince mühürlenerek inşaat faaliyetleri durdurulmuştur.

Konuyla ilgili yasal süreç devam etmektedir. Belediyemizin sorumluluk alanında yaşanacak her türlü kaçak yapıya karşı mücadelemiz sürecektir. Bilgilerinize sunarız.

Atakum Belediyesi Basın Bürosu

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Atakum Belediyesi’nden Kaçak Yapı İle İlgili Açıklama Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle