Samsun son dakika haberleri - 05 Haziran 2020, Cuma

yabancı dizi izle

ADNAN MENDERES BULVARI BİSİKLET YOLU 

10 Haziran 2019
ADNAN MENDERES BULVARI BİSİKLET YOLU  için yorumlar kapalı
ADNAN MENDERES BULVARI BİSİKLET YOLU 

ADNAN MENDERES BULVARI BİSİKLET YOLU İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan basın açıklamasında; Adnan Menderes Bulvarı Bisiklet Yolu’nda elektrikli bisiklet kullanımı yasaklandı.

Yapılan açıklamada; İlimizde trafik kazası nedenli ölümler ve ciddi yaralanmaların en aza indirilmesi, kazalar nedeniyle yaşanmakta olan sosyo-ekonomik kayıpların ortadan kaldırılması amacına yönelik trafik denetimleri kararlılıkla sürdürülmektedir.

Meydana gelen kazalar üzerinde yapılan incelemede, bisiklet yolunu kullanan elektrikli bisikletlerin 50 km/s kadar hız yapabildikleri ve ağırlıkları ile demir aksamlarının güçlü olması sebebiyle meydana gelen kazalarda ağır sonuçlar doğurduğu gözlemlenmiştir. 09/11/2018 tarih ve 2018/7 sayılı UKOME kararınca Atakum Adnan Menderes Bulvarındaki bisiklet yolunda sadece insan kas gücüyle çalışan (hareket eden) motorsuz bisikletler kullanılabilmekte olup, kas gücü ile hareket eden araçlar dışındaki tüm araçların (elektrikli bisiklet, motosiklet vb.) bisiklet yolunu kullanmaları yasaktır.

Son zamanlarda uzunluğu 11 km olan Atakum İlçesi Adnan Menderes Bulvarında kas gücü ile hareket eden bisikletlerin dışındaki elektrikli bisiklet, motosiklet vb. araçların bisiklet yolunda kullanıldığı; yine Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bisikletlilerin, elektrikli bisiklet ve motosikletlerin vatandaşlarımızın yürüyüş için kullandığı yaya yoluna girdiği yönünde vatandaşlarımızdan yoğun ihbar ve şikâyetler alınmaktadır. Konu ile ilgili olarak tarafımızca özel, planlı ve yoğun denetimler yapılacak olup, vatandaşlarımızın olası trafik kazalarına meydan vermemek ve cezai müeyyidelerle karşılaşmamaları için yukarıda belirtilen hususlar çerçevesinde hareket etmesi gerekmektedir.

Kamuoyuna duyurulur.

Samsun Emniyet Müdürlüğü

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

ADNAN MENDERES BULVARI BİSİKLET YOLU  Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle