Samsun son dakika haberleri - 25 Şubat 2020, Salı

7 Ülkenin Gençleri Atakum’da Buluştu

22 Ağustos 2019
7 Ülkenin Gençleri Atakum’da Buluştu için yorumlar kapalı
7 Ülkenin Gençleri Atakum’da Buluştu

OMÜ Proje ve İnovasyon Gençlik Grubu’nun ERASMUS+ kapsamında yürüttüğü “Either Innovate or Disappear” projesi için 7 ülkeden Atakum’a gelen gençler Atakum Belediyesi’ni ziyaret ederek belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Proje ve İnovasyon Gençlik Grubu tarafından yürütülen ERASMUS+ Gençlik Çalışanlarının Hareketliliği Hibe Programı kapsamında “Either Innovate or Disappear” (Ya İnovasyon Yap Ya da Yok Ol) projesi için Portekiz, İspanya, Fransa, Almanya, Makedonya, Bulgaristan ve Slovenya’dan Samsun’a gelen 50’ye yakın katılımcı Atakum Belediyesi Başkanvekili Ayhan Ayvaz ve Atakum Belediyesi Başkan Yardımcısı Şeref Aydın’ı ziyaret etti. Gerçekleşen toplantıda, inovasyon kültürüne katkı sağlamayı amaçlayan proje ekibi Atakum Belediyesi’nin çalışmaları hakkında sorular sorarak bilgi aldı.

GENÇLER GELİŞECEK

Proje ile inovasyon kültürüne katkı yapmayı amaçladıklarını belirten Proje Yasal Sorumlusu Prof. Dr. Metin Yavuz, “Teknolojinin hızla geliştiği ve giderek hayatımızda daha çok yer kapladığı yeni bir dünya oluşuyor. Teknolojik gelişmeler mesafeleri kısaltıyor ve her türlü iletişim ve üretimin hızını arttırıyor. Değişen bu dengelerin içerisinde yeniye en hızlı uyum sağlayan kazanan olacaktır. Uyum sağlamak ise iletişimden geçiyor. Ayrıca bilgiye ulaşabildiğimiz kaynaklar giderek artıyor. İnternet önemli bir kaynak havuzu haline geldi. Bu havuzun içerisinde bilimsel bilgiye ulaşmak ise teknoloji ve bilgi okuryazarlığından geçiyor. Dahası bu yeni ve sürekli değişen dünya, sizden sürekli üretmenizi daha önemlisi yeni şeyler üretmenizi ve bu değişime ayak uydurmanızı bekliyor. Bu yüzden inovasyon becerileri geleceğin bireylerinin sahip olması gereken olmazsa olmaz bir yeteneği olacaktır. Bu proje ile toplumda aktif olarak yer alamamış gençlerimizin, fırsatlara erişme ve sosyal alandaki yoksunluklarının giderilmesi, kendileri için kaynak yaratma, yenilikçilik, risk alma, toplumsal değişim yaratma konularında temel becerileri kazanmaları için ortak kuruluşlarımızdaki gençlik çalışanları ve gençlik liderlerinin sosyal ve kültürel etkileşimlerinin yanında bu inovatif yöntemler konusunda bilgi, beceri ve kapasitelerinin artırılması hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

7 Ülkenin Gençleri Atakum’da Buluştu Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.