Samsun son dakika haberleri - 23 Ağustos 2019, Cuma

5O. YIL İLKOKULU BAFRA MÜZELERİ ve HALK KÜTÜPHANESİ’NDE

25 Mayıs 2019
5O. YIL İLKOKULU BAFRA MÜZELERİ ve HALK KÜTÜPHANESİ’NDE için yorumlar kapalı
5O. YIL İLKOKULU BAFRA MÜZELERİ ve HALK KÜTÜPHANESİ’NDE

Bafra 50. Yıl İlkokulu; 2 / B, 2 / C ve 3 / C Sınıfı öğrencileri, Sınıf Öğretmenleri Semiha Saka, Nihat Kırık ve Celal Odabaş rehberliğinde ” Müzeler Haftası ” dolayısıyla; Bafra Arkeoloji Müzesi ile Tütün Müzesi’ ne gezi düzenleyerek, müzelerde sergilenen eserleri yerinde görmüş oldular.

3 / C Sınıfı Öğretmeni Celal Odabaş Başkanlığı’ nda; 23.05.2019 Perşembe günü okuldan yola çıkan öğrenci kafilesi, önce Bafra Hasan Çakın Halk Kütüphanesi’ ni ziyaret ettiler.

Görevlilerden, kütüphanenin üyelerine sunduğu eşsiz imkanları yerinde öğrenen öğrenciler, bir süre burada kitap okudular. Görme engelliler için oluşturulmuş bölümü inceleyip kütüphaneden ayrıldılar.

Kütüphane ziyaretinin ardından; Bafra Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi’ ni ziyaret eden öğrencilere, müze görevlileri sergilenen eserler hakkında bilgi aktardılar. Burada sergilenen eserler öğrencilerin oldukça merak ve ilgilerini çekti.

Bafra Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi gezisinden  sonra son olarak, Bafra Tütün Müzesi ziyareti gerçekleştirildi.

Bafra ilçesinin; bir dönem en önemli ekonomik kaynağı olan tütün bitkisinin , üretiminden endüstriyel ürün haline gelişine kadar bütün aşamalarının anlatıldığı müzeden de etkilenerek ayrılan öğrenciler, Müzeler Haftası’ nı, müze ziyareti yaparak kutlamış oldular.

Okul Müdürü Şahin Çetin ” Okulumuz ve öğrencilerimiz adına gezinin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederiz. ” dedi.

Haber : Oktay ZERRİN- Bafra

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

5O. YIL İLKOKULU BAFRA MÜZELERİ ve HALK KÜTÜPHANESİ’NDE Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.