Samsun son dakika haberleri - 24 Şubat 2020, Pazartesi

2019 Yılı Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Değerlendirme Toplantısı

16 Ocak 2020
2019 Yılı Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Değerlendirme Toplantısı için yorumlar kapalı
2019 Yılı Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Değerlendirme Toplantısı

Samsun Valisi Başkanlığında 2019 Yılı Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Samsun Valisi Osman Kaymak toplantının açılışında  yaptığı konuşmasında, “Çağımızın, şehirleşmenin ve kentleşmenin getirdiği sosyal sorunların önlenmesi için uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele konusunda biliyorsunuz çok sayıda çalışma yapıyoruz. Her ayın sonunda da bu konuda toplantılar yapıp, değerlendirmeler yapıyoruz. Bütün bu çalışmalarımıza ve önlemlerimize rağmen maalesef madde kullananlar ve bu illete kapılarak hayatını kaybeden, bununla mücadele veren gençlerimiz var. Uyuşturucu kullanımı ve madde bağımlılığı çağımızın bir hastalığı olmakla birlikte toplumumuzu da tehdit ediyor.” şeklinde konuştu.

Bu çerçevede devletimizin Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele konusunda mevzuat çalışmaları yaptığını ifade eden Vali Osman Kaymak, “En son İçişleri Bakanlığımızın talimatıyla bugün saat 10.00’da Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele konusunda 81 vilayette Valilerin başkanlığında ilgili kurum müdürlerinin katılımıyla bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Bahsedildiği gibi bu konu maalesef çok ciddi sorun. Bu sorunun çözümü de bir kuruma bir kişiye bırakılamayacak kadar ciddi. Bu konu toplumun her kesimini ilgilendiriyor. O anlamda bu işin sekretaryasını Sağlık İl Müdürlüğümüz yürütüyor ama en büyük görevi Emniyet Müdürlüğümüz ve İl Jandarma Komutanlığımız üstleniyor. Bu işin önünü polisiyle tedbirlerle almamız mümkün değil. Bu konularla ilgili kurumlara ve belediyelere görevler düşmektedir. Bütün kurumların verilen görevleri en iyi şekilde hakkıyla yerine getirmeleri ve bu işi samimiyetle takip etmeleri gerekmektedir. Biz bu toplantının sonuçlarını Sayın İçişleri Bakanımıza arz edeceğiz. Bakanımız sonuçları yakinen takip ediyor. Onun için hangi kurum kendisine tevdi edilen görevde ne tür bir çalışma yaptıysa bunu da kurum kurum bakanlığa rapor edeceğiz. Samsun özellikle bu konuda görevini en iyi şekilde yaparak örnek çalışmayı ortaya koyacak diye düşünüyorum. Bu vesileyle toplantıya katılan herkese teşekkür ediyorum. Toplantımızın hayırlara vesile olması dileğiyle hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.” diye konuştu.

Vali Osman Kaymak’ın konuşmasının ardından Sağlık İl Müdür Yardımcısı Dr. Hatice Öz, uyuşturucu kullanımı ve bağımlılıkla mücadele konusu gündem maddeleri hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından toplantı karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasıyla devam etti.

Toplantıya ayrıca, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Nihat Soğuk, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Selçuk Cebeci, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, OMÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, Vali Yardımcısı Hasan Öztürk, İlce Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İl Jandarma Komutanı J. Alb. İbrahim Güven, İlçe Belediye Başkan Vekilleri, ilgili kurum müdürleri ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.