Samsun son dakika haberleri - 20 Haziran 2019, Perşembe

17 İLÇEYİ BİRBİRİNE BAĞLAYAN TANIŞMA VE KAYNAŞMA GECESİ

30 Aralık 2017
17 İLÇEYİ BİRBİRİNE BAĞLAYAN TANIŞMA VE KAYNAŞMA GECESİ için yorumlar kapalı
17 İLÇEYİ BİRBİRİNE BAĞLAYAN TANIŞMA VE KAYNAŞMA GECESİ

Samsun Valiliği ve Samsun Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile Samsun genelinde görev yapan belediye başkanlarının, adli ve mülki idare amirlerinin bir araya gelmesi için düzenlenen Tanışma ve Kaynaşma Gecesi 17 ilçeyi birbirine bağladı.

Gecede Anadolu Ajansı’nın Yılın Fotoğrafları anketinde yer alan fotoğraflardan oluşan bir sunum ile İhlas Haber Ajansı’nın 2017 yılına damga vuran olaylardan derlediği Panorama 2017 videosu katılımcılara izletildi.

BİRLİK VE BERABERLİK TEMELLERİ BÖYLE ATILIYOR
Samsun Büyükşehir Belediyesi Ömer Halisdemir Salonu’nda gerçekleşen gecede misafirler ile yakından ilgilenen ve tüm masalarda oturarak sohbetlere dahil olan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Samsun’da ilk defa böyle bir program organize edildiğini belirterek, “İlimize bağlı bulunan 17 ilçemizde görev yapan bürokratlarımızda zaman zaman değişiklikler olduğundan dolayı bazen birbirimizi tanıyamayabiliyoruz. Bunun önüne geçebilmek için valimiz Osman Kaymak ile böyle bir Tanışma ve Kaynaşma Gecesi yapalım dedik. Çok güzel bir akşamda beraber olduk. Bunu yılbaşından sonra da yapabilirdik. Ama hem yeni yılınızı tebrik edelim, hem birbirimizi tanıyalım, hem de hasbihal edelim istedik. Ben bu programa katılan herkese teşekkür ediyorum. Bu tür davetler, birliğin beraberliğin temelleridir. Sizler de bu davete icabet ederek bizi çok mutlu ettiniz. Yeni yılınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Geride bıraktığımız bu yıldaki üzücü olaylardan uzak bir 2018 yılı temenni ediyorum” dedi.

GÖREV YAPTIĞIMIZ YERLER BİZİM MEMLEKETİMİZ
Büyükşehir  Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Yılmaz ile beraber düzenledikleri tanışma ve dayanışma yemeğinde konuşan Vali Osman Kaymak, “Öncelikle düzenlemiş olduğumuz yemeğe katıldığınız için hepinize  teşekkür ediyorum Bu yemeği düzenlerken amacımız kamu kurumu temsilcileri ile bir araya gelmek, tanışmak ve bu beraberlik ruhunu oluşturabilmek. Bunun için bu akşam bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu yüzden hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Görev yaptığımız yerler bizim memleketimiz. Yani nerede görev yapıyorsak orayı bir memleket olarak kabul etmeliyiz. Bulunduğumuz yere en iyi şekilde hizmet etmeliyiz. Tabii bunu yaparken ister istemez idareciler olarak ailemizden çok mesai arkadaşlarımızla vakit geçiriyoruz. Bunun için görev yaptığımız yerlerden ayrılırken geride güzel dostluklar, güzel izler ve anılar bırakmalıyız.Şüphesiz hepimiz bu güzel şehre hizmet ediyoruz. Samsun gerçekten görev yapmak için, hizmet etmek için çok güzel bir şehir. Çok saygıdeğer insanların yaşadığı bir şehir.  Biz de bu şehrin halkına verdiğimiz bu hizmetten onur ve gurur duyuyoruz”  diye konuştu


BURADAN AYRILIRKEN ARDIMIZDA KALICI DOSTLUKLAR BIRAKALIM
Görevimizi yaparken de, öncelikle işimizi ve milletimizi ön plana alarak yapıklarını dile getiren Vali Kaymak,”Tabi bu bütün kurumlarımız için geçerli olmalıdır. Kurumlar arası ilişkilerimizde saygı sınırlarını aşmadan,  mevzuatlar çerçevesinde, işlerin çözümüne nezaketle yaklaşmamız gerekiyor. Çünkü Samsun bizim için ortak bir payda. Bu yüzden hizmetimiz esnasında en verimli şekilde çalışmalarımızı sürdürmeliyiz. İnşallah temenni ediyorum ki buradaki hizmetlerimiz esnasında ve buradan ayrılırken ardımızda kalıcı dostluklar bırakalım. Ben bu programı organize eden Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu vesileyle hepinizin yeni yılını kutluyorum. Kazasız belasız ve hayırlı bir yıl geçirmenizi temenni ediyorum. Allah gireceğimiz bu yeni yılda hem ülkemize, hem ilimize huzur ve bereket getirsin. Hepinize iyi akşamlar diliyorum” dedi.

Programda Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu bir konser verdi. Daha sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Samsun Tanıtım filmi izlendi. Yemekten sonra Valimiz Sayın Osman Kaymak katılımcılarla sohbet etti. Tanışma ve Dayanışma yemeğine, adli, askeri ve mülki erkân ile, İlçe Belediye Başkanları, kamu kurum ve kuruluş müdürleri katıldı.
Köksal ÖNER

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

17 İLÇEYİ BİRBİRİNE BAĞLAYAN TANIŞMA VE KAYNAŞMA GECESİ Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.