Samsun son dakika haberleri - 24 Ekim 2020, Cumartesi

yabancı dizi izle

15 Temmuz Şanlı Milletimizin Zaferidir!

15 Temmuz 2020
15 Temmuz Şanlı Milletimizin Zaferidir! için yorumlar kapalı
15 Temmuz Şanlı Milletimizin Zaferidir!

SAMMED, Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Hazinedar, 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin püskürtülmesinin 4. Senesinde bir mesaj yayımladı. Hazinedar mesajında şunları kaydetti.

15 Temmuz şanlı milletimizin zaferidir!

15 Temmuz 2016 yılında Hain FETÖ Terör örgütü Lideri Fethullah’ın talimatı ile Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde bu örgüte bağlı rütbeli askerler tarafından Hain Darbe Girişiminde bulunulmuş, Türk Milletinin feraseti ve kahramanca tankların, topların, tüfeklerin, helikopter saldırılarının, yağmur gibi yağan mermilerin önüne elinde sadece Türk Bayrağı ile karşı koyarak girişimi önlemiş ve Türk Demokrasi tarihine altın harflerle bu Zafer nakşedilmiştir. 15 Temmuz Şanlı Milletimizin zaferidir.

Hain Darbe girişimine izin vermeyen Türk milleti hep var olsun. 15 Temmuz Şehitleri unutulmadı asla unutulmayacak…

Hiç unutulur mu o kahramanlar…Allah onlardan razı olsun. Şayet o şehitler, gaziler yağmur gibi yağan mermilere göğüslerini siper etmemiş olsalardı, bugün bambaşka ve hainler tarafından yönetilen bir idare ile karşı karşıya kalacaktık.

Bu vatan toprağın kara bağrında, sıra dağlar gibi duranlarındır. Bir tarih boyunca, onun uğrunda, kendini tarihe verenlerindir.

Bu vatan toprağı bu tür hainlerle çok karşılaştı ve hepsini de yerle yeksan etti. Dış mihraklarda desteklenen ve Türkiye’nin büyümesini, gelişmesini istemeyen yerli işbirlikçileri bu emellerinden asla vazgeçmeyecekler ama her daim karşılarında dimdik duran Türk Milletinin asil evlatlarını bulacaklardır.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

Bayrağımız kırmızı rengini şehitlerimizin kanından almıştır. Bu bayrak inmeyecek ve indirilemeyecektir. Türk Milleti buna asla izin vermeyecek, kanının son damlasına kadar mücadelesini sürdürecektir.

Ey 15 Temmuz şehitleri!  Bu VATAN için yaşayıp, bu vatanın bekası için öldünüz; siz toprağa değil, kalplere gömüldünüz.

“Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor.. Bir hilâl uğruna Ya Rabb ne güneşler batıyor…”

Allah bize bir daha 15 Temmuz gibi bir ihanet yaşatmasın. Ama hainler de şunu unutmasın… Bu Millet bu tür girişimde bulunan alçaklara her zaman gerekli dersi verecektir.

“Hakimiyet Kayıtsız şartsız milletindir”

Bu millet demokrasiyi 15 Temmuz’da bütün dünyaya göstermiştir. 15 Temmuz gecesi milli iradeyi hiçe sayanlar bir tek şeyi hesaba katmadı; egemenlik kayıtsız şartsız milletindir! Millet egemenliği uğruna, Demokrasi uğruna 250 Şehit daha 250 çift göz daha kapandı hayata. 250 ananın daha hıçkırıkları karıştı toprağa. 250 baba daha ağladı evladına. Ama hiçbir ana-baba gocunmadı, hiç birisi ah demedi! Vatan elden gidiyordu, Onlar, yüzler, binler, onbinler, yüzbinler, milyonlar sokağa meydanlara akın etti. Her birinin tek amacı vardı, hainlere bu vatanı bırakmamak, demokrasiye sahip çıkmak…

Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyiniz. Bilakis onlar diridirler. (Bakara Suresi)

Yerin, göğün tüm kainatın Yaratıcısı Kur’an-1 Kerîm’inde Şehitler için onları öldü sanmayın, onlar diridirler, âyetini müjdeliyor… Ey Demokrasi Şehidleri.. Ruhunuz göklerde nöbette, kanınız al bayrakla en yükseklerde.  Kahraman Astsubay Ömer Halisdemir’in de kanı al bayrağın renginde…

Vatanımız için şehit olmuş 250 kahramanı ve yaralanan sakatlanan binlerce gazilerimizi Milletçe anıyoruz. .

Şehitler Ölmez vatan bölünmez…

Gururumuz, kahramanlarımız 15 Temmuz şehitlerimizi, darbecilerin durdurulmasının 4. senesinde dualarla, hasret ve özlemle anıyoruz.

15 Temmuz’u UNUTMA, UNUTTURMA!

Allah’ım bizi vatansız, bayraksız, ezansız bırakma. İçimizdeki hainlere göz açtırma. Bu yüce millet 15 Temmuz’da yapılanları hiçbir zaman unutmayacaktır. Şehitlerimizin mekânı cennet olsun. 15 Temmuz kahraman Türk milletinin demokrasi bayramıdır. Kutlu olsun.

Hain 15 Temmuz darbe girişiminde ölen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet , Gazilerimize sağlık ve saadetler, ailelerine tekraren başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

Kahraman Türk Milletinin 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü kutlu olsun…

Mehmet Hazinedar

HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN!!!
Share

15 Temmuz Şanlı Milletimizin Zaferidir! Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

yabancı dizi izle